Hava Durumu

Eşini kaybeden kadınlara konut desteği!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık eşini kaybetmiş kadınlara yönelik yapılan konut programı kapsamında hane başına 300 bin lira destek vereceğini açıkladı.

Haber Giriş Tarihi: 26.10.2022 10:11
Haber Güncellenme Tarihi: 26.10.2022 10:11
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Eşini kaybeden kadınlara konut desteği!

Yapılacak olan destekten eşi vefat etmiş ve 18 yaş altıda en az 3 çocuğu bulunanların yararlanacağı belirtilirken Bakan Yanık yaptığı açıklamada destekle ilgili ayrıntılara açıklık getirdi. 
Bakan Yanık , sosyal medya hesabından, eşi vefat etmiş sosyal yardımdan faydalanacak  kadınlara yönelik konut desteği ile ilgili açıklama yaptı. Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Konut Destek Programı kapsamında, 2 bin 23 konut temini ile toplam 607 milyon lira bütçe ayırarak hane başına 300 bin lira destek vereceklerini açıkladıklarını hatırlatan Yanık, "Söz konusu destekten eşi vefat etmiş ve 18 yaş altında olmak kaydıyla 3 ve daha fazla çocuğu olan sosyal yardım faydalanıcısı kadınların yararlanabileceğini duyurduk.Tüm sosyal desteklerimizde ve yardımlarımızda öncelikli şart, başvuruların 3294 sayılı Kanun kapsamında sosyal yardım faydalanıcısı olmalarıdır. Eşi vefat etmiş kadınlara yönelik bu programımız da arz odaklı sosyal politikalarımız doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz hane ziyaretleri sonucu oluşturulmuştur. 49 başlıkta yürüttüğümüz sosyal desteklerimizin her biri farklı kriterlere bağlı olup böylece daha kapsayıcı ve etkin bir şekilde vatandaşlarımızla buluşmaktadır." açıklamasında bulundu. 
Yanık son olarak desteğe yoğun ihtiyaç gruplarından başlanacağını belirtti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.