Hava Durumu

Erhan Adem: Saygı ve özlemle anıyoruz!..

CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Adem mesajında: "Atatürk sadece Türk tarihine değil dünya tarihine de adını altın harflerle yazdırdı" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 10.11.2021 12:06
Haber Güncellenme Tarihi: 10.11.2021 12:11
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Erhan Adem: Saygı ve özlemle anıyoruz!..

CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: 

"Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, büyük devlet adamı Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, sonsuzluğa uğurladığımız günün 83. yıldönümünde bir kez daha özlemle, saygıyla, sevgiyle ve rahmetle anıyoruz.


Anadolu topraklarından bir güneş gibi parlayan bağımsızlık ve özgürlük meşalesi, hiç kuşku yoktur ki Atatürk sayesinde yanmıştır. Atatürk, bir imparatorluğun küllerinden yepyeni bir millet oluşturmuş, siyasi ve askeri dehası, fikirleri, başarıları ve düşünceleriyle sadece Türk tarihine değil, dünya tarihine adını altın harflerle yazdırmış büyük bir devlet adamıdır. Bu sebepledir ki Ulu Önder Atatürk, dünyada pek çok topluma istisnasız bir örnek olmuştur. Bütün hayatını yurdumuzun bağımsızlığına adayan Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizi yaşatmak, yükseltmek ve geliştirmek en önemli görevimizdir. 


Cumhuriyetimizin kurucusu, ülkemizin kurtarıcısı Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 83. yılında, bizlere en büyük emaneti olan Cumhuriyetimize sahip çıkacağımıza söz vererek onu bu ölüm yıl dönümünde bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum." 

 

Haber Murat Karakaya 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.