Hava Durumu

Erdoğan'ın çağrısı sonrası zincir marketler indirime gidiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı indirim çağrısı sonrası Tarım Kredi marketleri 16 Ekim'den itibaren bazı ürünlerde yüzde 50'ye varan indirim kararı aldığını duyurdu. Zincir marketler de bazı ürünlerde indirim yapacağı belirtirken, mobilyacılar da yıl sonuna kadar zam yapmayacak.

Haber Giriş Tarihi: 12.10.2023 12:14
Haber Güncellenme Tarihi: 12.10.2023 12:14
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Erdoğan'ın çağrısı sonrası zincir marketler indirime gidiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Zincir marketlerimiz başta olmak üzere tüm esnafımızı, işletmelerimizi, yapacakları indirimlerle enflasyonla ve hayat pahalılığıyla mücadelemize destek vermeye davet ediyorum." diyerek indirim çağrısı yapmasının ardından hayat pahalılığını azaltmak için yaptığı bu çağrı karşılık buldu. Tarım Kredi ve zincir marketler indirim kararı alırken, mobilya sektörü de yıl sonuna kadar fiyatlarda zam yapmayacağını duyurdu.

MARKETLERDEN YÜZDE 50'YE VARAN İNDİRİM KARARI

Tarım Kredi marketleri 16 Ekim'den itibaren bazı ürünlerde yüzde 50'ye varan indirim kararı aldı. Zincir marketler de bazı ürünlerde indirim yapacağını duyurdu.

TEMEL İHTİYAÇ ÜRÜNLERİNDE FİYAT YARI YARIYA DÜŞECEK

Tarım Kredi marketlerinde mevcut indirim kampanyalarına ilave olarak 16 Ekim'de başlayacak yeni kampanya kapsamında, süt, peynir, pirinç, nohut, mercimek, ayçiçeği yağı, salça, çay, un gibi temel ihtiyaç ürünleri ile deterjan, sabun, kağıt peçete ve kağıt havlu gibi temizlik ürünlerinde yüzde 50'ye varan indirim yapılacak. Ayrıca, Tarım Kredi'de cumartesi, pazar ve pazartesi günleri, çiftçilerden doğrudan tedarik edilerek satışı yapılan patates, soğan, elma, portakal, domates ve salatalık gibi meyve ve sebze ürünlerinde de indirim kampanyası devam edecek.

MOBİLYACILARDAN YIL SONUNA KADAR ZAM YOK

Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ın çağrısına da mobilya sektöründen yanıt geldi. Mobilya Dernekleri Federasyonu Başkanı Ahmet Güleç, federasyon üyesi 15 derneğin yıl sonuna kadar mobilyada perakende fiyatlarına zam yapmayacağını belirterek, "Enflasyon ve hayat pahalılığı ile mücadele politikalarına destek için aldığımız kararın, evlilik hazırlığında olan ya da evini yenilemeyi düşünen insanlarımızın yükünü azaltacak." dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.