Hava Durumu

Engelli bireylerin gösterileri büyük beğeni topladı!..

Kültür Merkezinde düzenlenen etkinlikler kapsamında özel rehabilitasyon merkezleri öğrencileri tarafından şarkılar söylendi, şiirler okundu, sema ve halk oyunları gösterileri yapıldı.

Haber Giriş Tarihi: 03.12.2021 18:46
Haber Güncellenme Tarihi: 03.12.2021 18:49
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Engelli bireylerin gösterileri büyük beğeni topladı!..

3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinliği düzenlendi

Niğde Merkez Kültür Merkezinde düzenlenen programa Niğde Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu, Niğde Cumhuriyet Başsavcısı Harun Karahan, İl Emniyet Müdürü Adnan Özdemir, İl Jandarma Komutanı Albay Nihat Özkök ile engelli bireyler ve aileleri katıldı.

Programda konuşma yapan Niğde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ramazan Baykara, dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 11’inin engelli durumunda olduğunu belirtti.

 

NİĞDE’NİN YÜZDE 10’U ENGELLİ

 

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında düzenlenen etkinlikte konuşan Baykara şunları söyledi: "Bu tür gün ve haftalarda amaç, engelli kardeşlerimizin hayatlarını kolaylaştırmak, onların yaşadıklarını bir nebze olsun hissetmek ve onlara göre yaşam ortamını şekillendirmektir. Ülkemizde son 25 yıldır, engellilik alanında çok güzel atılımlar ve çalışmalar mevcut. Biz bunları dönüşüm ve devrim niteliğinde çalışmalar olarak ifade ediyoruz." diye konuştu.

Haber Murat Karakaya 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.