Hava Durumu

Enerji devi MEDAŞ'tan girişimcilere destek!..

Meram Elektrik Dağıtım A.Ş. (MEDAŞ) ve Girişim Merkezi iş birliği ile hayata geçirilen Enerji Teknolojileri Atılım Programı'nın (ETAP) ilk ayağı 'Enerji Teknolojileri Hızlandırma Programı' başvuruları devam ediyor. Başarılı olan girişimcilere toplamda 1 milyon TL ödül verilecek.

Haber Giriş Tarihi: 14.06.2023 21:18
Haber Güncellenme Tarihi: 14.06.2023 21:18
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Enerji devi MEDAŞ'tan girişimcilere destek!..

Meram Elektrik Dağıtım A.Ş. ve Girişim Merkezi iş birliği ile gerçekleştirilen Enerji Teknolojileri Atılım Programı (ETAP)’ın ilk aşaması olan “Enerji Teknolojileri Hızlandırma Programı” başvuruları devam ediyor.

Enerji sektörünün ileri gelen kuruluşlarından birisi olan MEDAŞ, geleceğe yönelik çalışmalarına devam ediyor. Genç girişimcilere destek olmak ve yeni projeleri hayata geçirnek adına çalışmalarını sürdüren MEDAŞ, Enerji Teknolojileri Hızlandırma Programı çerçevesinde başarı sağlayan girişimcilere toplamda 1 milyon TL ödül verecek. Konu ile ilgili olarak MEDAŞ Genel Müdürü Erol Uçmazbaş yaptığı açıklamada, “MEDAŞ, Enerji Teknolojileri Hızlandırma Programı ile enerji sektöründeki yenilikçi girişimlere destek sağlamayı amaçlamıştır. Girişimcilerin enerji sektöründe başarılı olmalarını hızlandırmak amacıyla tasarladığı bu programa temel müşteri grubunda veya hedef müşterisi Enerji Sektörü olan, AR-GE faaliyetleri gerçekleştirmenin yanı sıra satış çabaları da bulunan girişimciler, bu projeye başvurabileceklerdir. Bu projedeki amaç, enerji sektörüne yönelik ürün geliştiren teknoloji firmalarının seçilerek 3 aylık program sonucunda iş modelini geliştirmesi, müşteri doğrulamasını yapması sonucunda yatırımcı karşısına çıkabilecek duruma getirilmesidir. Program sonucunda yapılacak “demoday” etkinliğinde başarılı olan ilk üç girişimciye; 500 bin TL, 300 bin TL ve 200 bin TL destek verilecektir. “Enerji Teknolojileri Hızlandırma Programı” ile ilgili tüm detaylara ve başvuru ekranına www.meramedas.com.tr adresinden ulaşılabilmektedir” denildi. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.