Hava Durumu

Emniyet Teşkilatı 177 Yaşında

Polis Nizamnamesi'nin 10 Nisan 1845'te yayımlanmasıyla temelleri atılan Türk Polis Teşkilatı, kuruluşunun 177'nci yılını kutluyor.

Haber Giriş Tarihi: 10.04.2022 11:33
Haber Güncellenme Tarihi: 10.04.2022 11:45
https://www.medyahabersitesi.com
Emniyet Teşkilatı 177 Yaşında

Niğde’de Türk Polis Teşkilatı'nın 177. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.
Cumhuriyet meydanında düzenlenen törende İl Emniyet Müdürü Adnan Özdemir ve Niğde Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdür Mehmet Kemal Arısoy Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.
Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmasını Niğde İl Emniyet Müdürü Adnan Özdemir yaptı.
Özdemir konuşmasında; Kurulduğu günden bu yana kamu düzeninin korunması, asayiş ve güvenliğin sağlanması amacıyla görev yapan teşkilatımız, suç ve suçlularla olan başarılı mücadelesini her geçen gün artırarak sürdürmektedir. Temel hak ve özgürlüklere saygılı, hukukun üstünlüğü anlayışıyla hareket eden teşkilatımız, nitelikli personel yapısı, teknik ve fiziki kapasitesi, çağın gerekliliklerine uygun donanımı ile aziz milletimize hizmet etmenin haklı gururunu taşımaktadır. Gücünü yasalardan ve milletinden alan emniyet teşkilatı, 177 yıldır olduğu gibi bu günde her türlü terör ve şer odaklarına karşı, tereddütsüz bir şekilde devletinin ve milletinin emrinde olmaya devam edecektir. Emniyet teşkilatımızın 177. kuruluş yılı vesilesiyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi rahmetle anarken gazilerimizi ise minnetle yad ediyorum.’’ dedi.
Niğde Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törene Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Niğde İl Emniyet Müdürü Adnan Özdemir, Niğde İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Nihat Özkök, siyasi parti temsilcileri, şube müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

google-site-verification=trBUEZyee7gIbXyiQDk3Xu5XdBWrGr7EqUhGr-Os2pE
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.