Hava Durumu

Emniyet kemeri hayat kurtarır!..

Tüm Türkiye'de başlatılan emniyet kemeri seferberliği etkinlikleri Niğde'de de gerçekleşti. "Bi Hareketine Bakar Hayat" isimli proje ile sürücüler emniyet kemeri konusunda uyarıldı.

Haber Giriş Tarihi: 13.11.2021 10:29
Haber Güncellenme Tarihi: 13.11.2021 10:49
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Emniyet kemeri hayat kurtarır!..

Araç sürücülerine emniyet kemeri takmanın önemine değinmek için başlatılan "Bi Hareketine Bakar Hayat" isimli çalışmayla sürücüler uyarıldı.

Niğde'de Bor Yolu ve Niğde Kayseri yolu üzerinde bulunan jandarma noktasında yapılan uygulamaya; Niğde Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Niğde İl Emniyet Müdürü Adnan Özdemir, Niğde İl Jandarma Komutanı Albay Nihat Özkök ve güvenlik güçleri katıldı. 

Trafikte olan araçları durdurup emniyet kemerinin önemine değinen Niğde Valisi Dr. Yılmaz Şimşek; araç sürücülerini güvenli yolculuk noktasında uyardı.

Niğde Kayseri yolu Jandarma noktasında oluşturulan "Yaşam Tüneli" adlı kulübede araç sürücü ve yolcularına emniyet kemerinin takılmadığı anlarda yaşanan trafik kazalarının videoları izletildi. 

Niğde Valisi Dr. Yılmaz Şimşek ve Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir yolculara yönelik kemerlerinizi takın uyarısında bulunurlarken, yolculara araç kolonyası, maske ve çocuklar için de boyama kitabı hediye ettiler. 

 

HABER MURAT KARAKAYA 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.