Hava Durumu

Emeklilerin bayram ikramiyesi artacak mı?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Emeklilerin bayram ikramiyesinin artırılması talebi var, bu adımları atmaya hazırız" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 07.02.2024 13:06
Haber Güncellenme Tarihi: 07.02.2024 13:06
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Emeklilerin bayram ikramiyesi artacak mı?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan katıldığı bir programda gündemdeki konulara ilişkin sorulara yanıt verdi. Milyonlarca emeklinin talebi olan bayram ikramiyelerinin artırılması konusunda bilgi de veren Bakan Işıkhan, "Bu adımları atmaya hazırız" dedi.  Işıkhan emeklilerin taleplerini değerlendirdiklerini ve 5 bin TL ikramiye verdiklerini hatırlatarak "Cumhurbaşkanımızın emeklilere olan teveccühü malum. Emeklilerimizin talep ve ihtiyaçlarımızı önceliklendiriyoruz. Emeklilerimiz müsterih olsun. Gerekli değerlendirmeleri yapıyoruz. Cumhurbaşkanımız, Cumhurbaşkanı Yardımcımız Cevdet Yılmaz ve Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile görüşüp gerekli çalışmaları yaparız bu adımları atarız" diye konuştu. 

EMEKLİLERİN BAYRAM İKRAMİYELERİNİ ARTIRMAYA HAZIRIZ

Emeklilerin bayram ikramiyesinin artırılması talebi var, bu adımlara atmaya hazırız. 950 bin EYT'li tekrar çalışma hayatına döndü. 2024'ün sonunda emekli sayısı 16 milyon 400 bin olacak."

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.