Hava Durumu

EKO İKLİM ZİRVESİ ANKARA'DA DEVAM EDİYOR 

İklim Değişikliği ile Yeşil Dönüşüm konularının ele alındığı EKO İKLİM Zirvesi 30-31 Mart tarihlerinde Ankara Ticaret Odası Congresium'da yapılıyor. 

Haber Giriş Tarihi: 31.03.2022 18:31
Haber Güncellenme Tarihi: 31.03.2022 18:31
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
EKO İKLİM ZİRVESİ ANKARA'DA DEVAM EDİYOR 

Eski devlet başkanlarından, bakanlara, STK temsilcilerinden bürokratlara, yerel yöneticilerden, iş dünyasının temsilcilerine, yazar ve sanatçılardan gazetecilere kadar yoğun katılımın olduğu zirvede 10 ayrı alanda 321 konuşmacı yer alıyor. 


NİĞDE OSB YÖNETİMİ EKO İKLİM ZİRVESİ'NDE 


Niğde Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbaş, Niğde OSB Bölge Müdürü Mahmut Peşin ve Niğde'de başarılı çalışmaları ile adından söz ettiren genç müteşebbis Arifoğlu Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Türkeş de EKO İKLİM Zirvesinde yerini aldı. 
Sanayi Bakanlığının davetlisi olarak zirveye katılan Altunbaş, Niğde OSB'nin rol model uygulamaları ile ilgili bilgilendirme yaptı. Niğde OSB Arıtma Tesisinin Akkaya Barajına hayat verdiğine değinen Altunbaş, enerji verimliliği hakkında da açıklamalarda bulundu. OSB'de bulunan fabrikalarda enerji maliyetlerini düşürme adına "Enerji Ölçümleri Raporu" hazırlandığını belirten Altunbaş, yıl sonunda elde edilen istatistiklerin verimlilik anlamında faydalı sonuçları kanıtladığını ifade etti. 


ŞERİFE TÜRKEŞ KONUŞMACI OLARAK DAVET EDİLDİ 


Medya Haber Sitesi Genel Yayın Yönetmenimiz Şerife Türkeş'in konuşmacı olarak katıldığı Ankara Ticaret Odasında düzenlenen Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi'nde, iklim değişikliğinin yaratacağı olumsuz etkiler ve yenilenebilir enerji ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu. Türkeş, ülkemiz ve Niğde'nin güneş alma süresinin bir çok Avrupa ülkesini geride bıraktığını hem maliyet açısından hem de temiz çevre açısından yenilenebilir enerjiye daha fazla teşvik verilmesi gerektiğine vurgu yaptı. 
Şerife Türkeş; "İlimizde son yıllarda güneş enerjisine yönelik olarak yatırımlar devam ediyor. Dileğimiz yatırımların daha da artması yönünde. Bu alanda başta Niğde Valimiz olmak üzere birçok kurum ve kuruluş çalışma yürütüyor. Bunun yanında özel sektör yatırımlarının olduğunu da biliyoruz. Gelecek nesillere daha yaşanabilir dünya bırakmak zorundayız. EKO İKLİM Zirvesi çok büyük katılımla gerçekleşiyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi. 


Medya Haber Sitesi Genel Yayın Yönetmeni Şerife Türkeş'e, katılım ve katkılarından dolayı teşekkür plaketi takdim edildi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.