Hava Durumu

EDS 18 Ocak'ta faaliyete geçiyor !..

Kısaca EDS olarak bilinen Elektronik Denetleme Sistemi Niğde'de de devreye giriyor.

Haber Giriş Tarihi: 17.01.2023 13:56
Haber Güncellenme Tarihi: 17.01.2023 14:06
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
EDS 18 Ocak'ta faaliyete geçiyor !..

Niğde Belediyesi ile Niğde İl Emniyet Müdürlüğü protokol imzaladı. Buna göre 18 Ocak 2023 tarihinde Elektronik Denetleme Sistemi EDS devreye giriyor. 

EDS Niğde'de 3 ayrı noktada faaliyet gösterecek. 

İlimizde EDS Bor Yolu, D-805 Niğde-Kayseri Yolu ve Eski Kayseri Caddesi olmak üzere 17.177 metreyi kapsayan 3 lokasyon 16 Koridordan oluşuyor. 

Bor Yolu üzerindeki lokasyon Medaş Kavşağından başlayıp Koyunlu Kavşağında son buluyor. EDS Bor istikametinden Merkez istikametine ise Koyunlu Kavşağından başlayıp Medaş Kavşağında sonlanıyor. 

D-805 Karayolundaki lokasyon Emniyet Müdürlüğü Kavşağından başlayıp Gümüşler Kavşağında son buluyor. Dönüş istikametinde de yine aynı kavşaklar arasında EDS bulunmakta. 

Eski Kayseri Caddesi üzerindeki lokasyon ise Ditaş Kavşağından başlayıp Gümüşler Kavşağında son bulacak. Kayseri istikametinden Merkez istikametine ise Gümüşler Kavşağından başlayıp Ditaş Kavşağında son bulacak. 

Hız limitleri belli oldu 

İl Trafik Komisyonun kararı ile EDS’nin bulunduğu 3 lokasyonda da hız limitleri otomobil, minibüs, kamyonet ve panevan cinsi araçlar için 70 km/s, otobüs ve motosikletler için 65 km/s, kamyon ve çekiciler için 60 km/s, elektrikli motosikletler ve tehlikeli madde taşıyan araçlar için ise 40 km/s olarak belirlendi. 


 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.