Hava Durumu

Dünya Kuaförler Federasyonu etkinliğinde kupa Niğde’ye geldi!..

Niğdeli kuaförler Faruk Sabaz ve Cuma Güneş, Antalya’nın Side İlçesinde düzenlenen Uluslararası Golden Hair Festivalinde Show kupasını Niğde’ye kazandırdılar. Mikrofonlarımıza açıklama yapan Sabaz ve Güneş kuaförler Niğde’ye bu alanda getirdikleri ilk kupa için yaşadıkları gururu anlattılar.

Haber Giriş Tarihi: 06.12.2021 12:35
Haber Güncellenme Tarihi: 06.12.2021 13:23
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Dünya Kuaförler Federasyonu etkinliğinde kupa Niğde’ye geldi!..

Edikli doğumlu kuaför Cuma Güneş, Türkiye ikinciliğinin ardından Uluslararası Golden Hair Festivalinde Show Kupasını kazandı. Niğdeli kuaför Güneş gözünü dünya kupasına dikti. Mesleğe Edikli Kasabasında başlayan Güneş, “Köy berberi saç kesmeyi bilmez” diyen bir müşterisinin kendisini kamçıladığını belirtip, mesleğinde daha iyisi olmak için yıllardır çalıştığını dile getiriyor.

Niğde Merkez Edikli Kasabasında dünyaya gelen Cuma Güneş’in, Türkiye genelinde yapılan yarışmalarında ikinciliğinin yanı sıra çeşitli kuaför etkinliklerinde de ödülleri bulunuyor.

Cuma Güneş açıklamalarında şunları söyledi:

“1991 yılında Edikli Kasabasında dünyaya geldim. 2006 yılında Edikli Kasabasında çırak olarak işe başladım. Askerlik hizmetimi tamamladıktan sonra çeşitli berberlerde çalıştıktan sonra kendi işletmemi açtım. Bana ‘Köy berberi saç kesmeyi bilmez’ dediler. Ama ben hiç yılmadan mesleğimde en iyisi olmak için çalışmaya devam ettim. Tokat’ta, Ankara’da çeşitli yarışmalarda ödüllerim var. 2018 yılında Ankara’da düzenlenen ‘Türkiye’nin Sihirli Elleri’ yarışmasında 60 yarışmasında ilk 10’a girdim. Daha sonra da Türkiye ikincisi oldum. Şehrimize bu alanda ilk kupayı getirmenin sevincini yaşıyorum. Bir sonraki hedefim dünya şampiyonu olmak. Mesleğimi en iyi şekilde yapıp gelecekte de bizden sonraki kuşakları yetiştirmek istiyorum”

Niğdeli Kuaför Faruk Sabaz: "Aldığımız kupa için çok mutluyuz. İnşallah daha da iyi derecelerle Niğde'ye döneceğiz" dedi. 

Niğde Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Ahmet Sinan Bircan da “Bizim için önemli olan bu kupayı kazanmak değil, oraya gidebilmekti. Onlar zaten bizim gönlümüzün birincisidir” dedi.

 

Haber Murat Karakaya 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.