Hava Durumu

Dağın Şeyhi ve Sultan okuyucularıyla buluşuyor!..

Genel Başkanlığını Mehmet Ali Dim yaptığı Küresel Gazeteciler Konseyinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev alan Gazeteci Duran Özkan "Dağın Şeyhi ve Sultan" kitabını okuyucularıyla buluşturuyor.

Haber Giriş Tarihi: 31.12.2021 12:44
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.2021 12:57
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Dağın Şeyhi ve Sultan okuyucularıyla buluşuyor!..

Gazeteci Duran Özkan'ın ikinci kitabı olan Dağın Şeyhi ve Sultan romanı Ritim Pulus yayınları arasında yerini aldı. 

Tarihi kurgu ve felsefi yönüyle sürükleyici bir roman kaleme alan Duran Özkan, Anadolu'nun kadim menkibelerini okurlarına sunuyor. 

Kitabın tanıtımı arka kapakla aşağıdaki ifadelerle sunuluyor: 

Kitap bir yandan Mısır’ı fetih ederek halifelikte çift başlılığa son veren, ardından Kudüs’ü haçlıların elinden alan Selahaddin Eyyubi’yi; diğer yandan kurnaz, akıllı, bir o kadar da gözünü kırpmadan kralların, sultanların, vezirlerin öldürülme emrini veren, dağların zirvesinde kalelerde yaşamını süren Haşhaşiler’in Hasan Sabbah’dan sonraki en ünlü şeyhi Raşidüddin Sinan’ın yaşam öyküsünden kesitler sunuyor.

Biri devasa ordusu, zamanın en iyi savaş araçları ile bölgenin en güçlü askeri gücüne sahip; hayalleri-beklentileri, aşkı-sevdası, cesareti-korkuları, tez canlılığı-sabırsızlığı olan sultanı.  

Diğeri dağların doruğundaki kalelerinde fedaileri ile yaşayan tek derdi inancını yaymak, cemaatini ayakta tutmak olan bunun için de her yolu meşru sayan zekâsı-kurnazlığı, sabrı-siyasi öngörüsü, âlim kişiliği ile Haşhaşiler’in altın çağını yaşatan şeyhi. 

Kaderin kaçınılmazı, bu iki insanı karşı karşıya getirir…

 

Gazeteci Yazar Duran Özkan'ın ilk romanı "Tahir" tanıtımı.. 2019 

Dağın Şeyhi ve Sultan - Yazar M. Duran Özkan 

 

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Niğde İl Temsilcisi ve Medya Haber Sitesi Genel Yayın Yönetmeni Şerife Türkeş de; KGK Yönetim Kurulu Üyesi Gazeteci Duran Özkan'ı yeni romanından ötürü tebrik ederken, başarılarının devamını diledi.. 

 

Haber Murat Karakaya 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.