Hava Durumu

Cumhuriyetin 99. yıldönümünü gururla kutluyoruz !..

Niğde Valisi Mustafa Koç Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Haber Giriş Tarihi: 26.10.2022 11:33
Haber Güncellenme Tarihi: 26.10.2022 11:33
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Cumhuriyetin 99. yıldönümünü gururla kutluyoruz !..

NİĞDE VALİSİ MUSTAFA KOÇ’UN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Aziz Milletimizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı’nı kazanarak, bunu Cumhuriyetle taçlandırdığı günün 99. yıldönümünü kutlamanın gururu ve mutluluğu içeresindeyiz. 

Her türlü zorluğa, yokluğa ve imkânsızlığa rağmen kadınıyla erkeğiyle, yaşlısıyla genciyle topyekûn inanç ve kararlılıkla giriştiği Kurtuluş Savaşı’mız, her safhası eşsiz kahramanlık destanlarıyla dolu büyük bir zaferle sonuçlanmıştır. Bu büyük zaferin sonucunda; kahramanlarımız tarafından bizlere, geçmişimize gururla, geleceğimize güvenle bakmamızı sağlayacak bir ülke ve Cumhuriyet armağan edilmiştir.

      Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türk Milletinin tabiat ve adetlerine en uygun olan idare” diyerek bizlere miras bıraktığı Cumhuriyetin müdafaası ve muhafazası her şeyden önce gelmektedir. Cumhuriyet, milletimizin birlik ve bütünlüğünden, bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz verilmeyeceğinin en açık ifadesidir.

     Kurtuluş Savaşı sonucunda 29 Ekim 1923 günü ilan edilen Cumhuriyetimizi, her zaman koruduk ve sonsuza kadar korumaya devam edeceğiz. Cumhuriyetimize birlik ve beraberlik içinde, asırlardır sürdürdüğümüz kardeşlik ruhuyla sahip çıkmak ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak için kararlılık ve azimle çalışmak en önemli görevimizdir.
 
       Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere geçmişten günümüze vatanımız, bayrağımız ve milletimiz uğruna canlarını seve seve feda eden tüm kahramanlarımızı rahmet, minnet ve şükranla yad ediyor, tüm Niğdeli hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.
 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.