Hava Durumu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elon Musk'ı kabul etti

Cumurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, SpaceX ve Tesla'nın kurucusu olan dolar milyarderi Elon Musk'u ABD'de bulunan Türkevi'nde kabul etti.

Haber Giriş Tarihi: 18.09.2023 10:37
Haber Güncellenme Tarihi: 18.09.2023 10:37
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elon Musk'ı kabul etti

Birleşmiş Milletler (BM) 78. Genel Kuruluna katılmak üzere New York'ta bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkevi'nde temaslarını sürdürüyor. Bu çerçevede Erdoğan, sosyal medya platformu X'in sahibi ve SpaceX ile Tesla'nın CEO'u Elon Musk'ı kabul etti. Musk, kabule oğluyla geldi. Basına kapalı olarak gerçekleşen kabulde Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mustafa Varank, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç da hazır bulundu. Erdoğan, Musk'ı Tesla'nın 7'nci fabrikasını Türkiye'de kurmaya çağırdı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından kabule ilişkin yapılan açıklamaya göre, basına kapalı kabulde Erdoğan, Musk'a, Türkiye'nin teknoloji alanındaki atılımlarını, Dijital Türkiye Vizyonu ve Ulusal Yapay Zeka Stratejisi'ni anlattı. Togg'un Türkiye'de yollara çıkmasıyla birlikte Tesla'nın da Türkiye pazarına girdiğini hatırlatan Erdoğan, Tesla'nın 7'nci fabrikasını Türkiye'de kurması için çağrı yaptı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.