Hava Durumu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Dünya Tütünsüz Günü'nde gençlerle buluşacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tütün ürünü kullanımının zararları konusunda toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla ilan edilen "31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü"nde, alanında başarılı gençlerle bir araya gelecek ve tütün ürünleriyle mücadeleye ilişkin mesajlarını paylaşacak.

Haber Giriş Tarihi: 30.05.2022 22:45
Haber Güncellenme Tarihi: 30.05.2022 22:45
Kaynak: İGF Haber
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Dünya Tütünsüz Günü'nde gençlerle buluşacak

ANKARA (İGFA) - Dünya Sağlık Örgütünce ilan edilen "31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü"nde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, spor, sağlık, sanat, akademi, sivil toplum, eğitim ve gençlik çalışmaları alanında başarılı gençlerin katılımıyla etkinlik düzenlenecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tütün ürünleriyle mücadeleye ilişkin mesajlarını paylaşacağı etkinlikte, gençler de gözlemlerini Cumhurbaşkanı Erdoğan'a aktaracak.

İletişim Başkanlığı'ndan aktarılan habere göre sigara karşıtlığını sık sık dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, tütün ürünlerinin zararları konusunda uyarılarda bulunurken, bu yöndeki yasal düzenlemelere de öncülük ediyor.

Hatırlanacağı gibi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uzun süredir, katıldığı toplantılar ile gezilerde sigara kullananlardan bu alışkanlığı bırakacaklarına dair sözleri karşılığında aldığı paketleri Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde sergilenmişti.

Kaynak: İGF Haber

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.