Hava Durumu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İkinci Asgari Ücret Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Temmuzda asgari ücrete ikinci bir zam gündemde mi? Bir yandan da emekliler bayram ikramiyesini merak ediyorlar. Bir bayram müjdeniz olacak mı?” şeklindeki bir soruya yanıt verdi:

Haber Giriş Tarihi: 31.03.2022 16:01
Haber Güncellenme Tarihi: 31.03.2022 16:01
https://www.medyahabersitesi.com
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İkinci Asgari Ücret Açıklaması

Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen asgari ücrete ikinci zam tartışmalarından sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, asgari ücrete yıl ortasında yapılabilecek zamma ilişkin, "Yani eğer asgari ücret vatandaşımı hakikaten enflasyona ezdiriyorsa olağanüstü bir gelişme olduğu zaman biz bunlara da kapalı değiliz" dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özbekistan ziyaretinin sonunda aralarında Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk'ün de olduğu basın mensuplarına değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, konuşmasında son günlerde kamuoyunda tartışılan asgari ücrete ikinci zam konusuna da değindi. 

ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI: BİZ BUNA KAPALI DEĞİLİZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Temmuzda asgari ücrete ikinci bir zam gündemde mi? Bir yandan da emekliler bayram ikramiyesini merak ediyorlar. Bir bayram müjdeniz olacak mı?” şeklindeki bir soruya şöyle yanıt verdi:

Ben vatandaşıma onu aldatacak, yani yapmayacağımız veya yapamayacağımız bir şeyi söylemeyi doğru bulmam. Asgari ücreti tespit için bir komisyon var. Her sene toplanıyor. Dolayısıyla da bunun vakti aralıktır. Vakti geldiğinde de asgari ücretle sorumlu olan sendikalar ve Çalışma Bakanlığım otururlar konuşurlar, adımı atarız. Durum bu. Fevkalade bir durum olup olmadığı noktası orada yine tartışılır. Yani eğer asgari ücret vatandaşımı hakikaten enflasyona ezdiriyorsa, o görüşmelerde belirleme de ona göre yapılır. Olağanüstü bir gelişme olduğu zaman biz bunlara da kapalı değiliz. Başta bakanım olmak üzere sendikacılarla zaten sürekli irtibat halindeler, görüşüyorlar. Böyle bir şey var mı yok mu onu biz de görüyoruz zaten. Biliyorsunuz daha yeni asgari ücrette görülmemiş bir zam yapmak suretiyle asgari ücreti farklı bir noktaya çektik. Bir diğer adımda da yine emeklilerle ilgili artışları yaptık. Bundan sonra da vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.

google-site-verification=trBUEZyee7gIbXyiQDk3Xu5XdBWrGr7EqUhGr-Os2pE
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.