Hava Durumu

Çinli firma fabrika kuruyor!..

Tekstil sektöründe faaliyet gösteren Türk ortaklı Çinli firma Niğde'de fabrika kuruyor. 165 kişi istihdam edilecek.

Haber Giriş Tarihi: 05.11.2021 19:38
Haber Güncellenme Tarihi: 05.11.2021 19:47
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Çinli firma fabrika kuruyor!..

Niğde OSB’ye yabancı yatırımcı geliyor. 

Niğde OSB’deki 100.304,80 m²'lik 487 ada 42 ve 43 nolu parseller üzerinde “Tekstil Elyaf ve İpliklerini Ağartma ve Boyama Hizmetleri, Tekstil Ürünlerinin bitirilmesi ile Dokuma Tesisi” kurmak üzere ALİCANTEKS TEKSTİL SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.’ne tahsisi yapıldı.

Yüzde 50 hissesinin Çinli bir firmanın ortak olduğu Alicanteks Tekstil San. ve Tic. Ltd. Şti. bu sanayi parseli üzerinde yapacağı 170 Milyon TL yatırım bedelli 27.000 m² kapalı alanlı fabrikasında 165 kiş istihdam edecek.

Özellikle iplik ve tekstil sektöründeki yatırımların kümeleştiği Niğde OSB’de boyama ve ağartma tesisinin bulunmaması nedeniyle Niğde OSB’de üretilen iplik ve kumaşlar başa illerde boyama ve ağartma işlemi için naklediliyordu. 

Kurulacak tesis ile yerli tesislerin üretim maliyetlerinin azaltılmasına büyük katkılar sunulacak. 

 

Niğde Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü yaptığı açıklamada hayırlı olsun temennisinde bulunurken açıklama şu ifadelere yer verildi: 

"Üreteceği katma değer ve sağlayacağı istihdam ile İlimiz ve Ülkemiz ekonomisine büyük katkı sağlayacak yatırım için Niğde OSB’yi tercih eden Alicanteks Tekstil San. ve Tic. Ltd. Şti’ne teşekkür ediyor. İlimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyoruz." 

 

Haber Murat Karakaya 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.