Hava Durumu

Çiftçi için son gün 31 Aralık!..

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemşi Bayraktar yaptığı yazılı açıklamasında; çiftçilerden kesilen gelir vergisi iadesi için son başvuru tarihinin 31 Aralık olduğunu hatırlattı.

Haber Giriş Tarihi: 28.12.2021 11:05
Haber Güncellenme Tarihi: 28.12.2021 11:05
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Çiftçi için son gün 31 Aralık!..

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemşi Bayraktar; ‘‘ İade için çiftçilerimizin en geç 31 Aralık'a kadar dilekçelerini eksiksiz bir biçimde doldurarak başvuruda bulunmaları gerekiyor." açıklamasında bulundu. 

DİLEKÇE NASIL VERİLECEK ŞARTLARI NELER? 

Talep dilekçelerinin internetten doldurulabileceği gibi, elden veya posta yoluyla vergi dairelerine ya da mal müdürlüklerine de verilebileceğini aktaran Bayraktar, şunları kaydetti:

"Hak sahiplerinin mirasçıları ya da vekilleri tarafından yapılan başvurularla bu kapsamda açılmış davalardan feragat etmek suretiyle yapılan başvurulara ilişkin dilekçelerin elden ve posta yoluyla ilgili vergi dairesine verilmesi gerekiyor. Kendisine destek ödemesinde bulunulan hak sahiplerinin mirasçıları tarafından iade talebinde bulunulması halinde ise dilekçe ekine 'mirasçılık belgesi' ile 'veraset ve intikal vergisi ilişik kesme belgesi'nin eklenmesi şartıyla mirasçılar hisseleri oranında iadeden yararlanabileceklerdir."

Haber Murat Karakaya 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.