Hava Durumu

CHP İl Başkanı Adem: Emekliyi unutturmayız!..

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Niğde İl Başkanı Erhan Adem, emekli maaşları zamları için muhalefetin, TBMM’ye sunduğu teklifin AKP+MHP oylarıyla reddedilmesiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 24.12.2021 11:33
Haber Güncellenme Tarihi: 24.12.2021 11:33
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
CHP İl Başkanı Adem: Emekliyi unutturmayız!..

ADEM: “İKTİDAR EMEKLİYİ UNUTTURMA PEŞİNDE!”

Asgari ücretin 4.253 TL'ye çıkarılmasının hemen ardından gözler emekli maaşlarına çevrildi. TBMM kulislerinde emekli maaşı zammı konuşulurken CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, kanun teklifi hazırlayarak meclise sundu. Önerilen teklif AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedilirken muhalefetten de peş peşe tepkiler geldi.

Konuyla ilgili bir diğer tepki de Erhan Adem'den geldi. Adem açıklamasında, “Yapılan yanlıştan acilen dönülmeli. İktidar her zaman kendi istediği ücreti zam diye halkın önüne getiriyor. TBMM’nin hiçbir hükmü kalmıyor. Biz teklif sunuyoruz, değerlendirilmeden reddediliyor. Herhangi bir açıklama da yapılmıyor. Yeni yıla girmemize az bir süre var ve hâlâ emekli maaşı zammı belli değil. İktidar resmen süre kazanmanın, unutturmanın peşinde. Biz her konuda olduğu gibi bu konuda da kararlıyız. Evine ekmek götüremeyen, ek işte çalışmak zorunda kalan milyonlarca emeklimize sahip çıkacağız. Haklarını yedirmeyeceğiz. Enflasyona boyun eğdirtmeyeceğiz. Güzel bir zam verilmesi için var gücümüzle çalışacağız“ yorumunda bulundu.

 

Haber Murat Karakaya 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.