Hava Durumu

CHP İl Başkanı Adem: "Ecemiş suyuna kanalizasyon suyu karışıyor"

Cumhuriyet Halk Partisi Niğde İl Başkanı Erhan Adem Çamardı İlçesinde bulunan Ecemiş deresi suyu hakkında açıklamalarda bulundu. Çamardı İlçesinin kanalizasyon sularının Ecemiş suyuna aktığını iddia eden Adem, bu suların Çamardı'da hem tarımsal sulamada kullanıldığını hem de Aksaray'a içme suyu olarak gideceğini iddia etti.

Haber Giriş Tarihi: 19.03.2022 09:36
Haber Güncellenme Tarihi: 19.03.2022 11:52
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
CHP İl Başkanı Adem: "Ecemiş suyuna kanalizasyon suyu karışıyor"

Çamardı İlçesinin kanalizasyon sularının Ecemiş suyuna aktığını belirten Adem, bu suların hem tarımsal sulamada kullanıldığını hem de Aksaray'a içme suyu olarak gideceğini dile getirdi. Bölgede arıtma tesisi yapılması gerektiğini belirten Adem, Kanalizasyon karışan Ecemiş suyunun Pozatı'dan Seyhan nehrine kadar aktığını iddia etti. 

Çamardı İlçesinde bulunan Ecemiş suyunun bakanlık onayıyla Aksaray'a içme suyu olarak götürüleceğini belirten CHP İl Başkanı Erhan Adem, Niğde'nin suyunun Niğde'de kalması gerektiğini söyledi. 

Adem; "Önce Niğde sonra Aksaray" 

Ak Parti Niğde Milletvekillerine yüklenen CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem; "Niğde milletvekilleri uyurken, Aksaray milletvekilleri yoğun bir kulisle Niğde'nin Ecemiş suyunu Aksaray'a götürecekler. Biz bu projeye karşıyız önce Niğde sonra Aksaray gelir. Buradaki su giderse tarımsal sulama için su bulunamaz. Önce Niğde sonra Aksaray."

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.