Hava Durumu

CHP'de sular durulmuyor

Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi Niğde Gençlik Kolları Başkanı Orpen Nergiz'in görevden alınmasıyla Kadın Kolları Başkanı Fatma Yaşar ve yönetiminin istifa etmesinin ardından CHP'den konuyla ilgili açıklama geldi.

Haber Giriş Tarihi: 09.05.2024 10:22
Haber Güncellenme Tarihi: 09.05.2024 10:22
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
CHP'de sular durulmuyor

CHP'den yapılan açıklamada; ''Cumhuriyet Halk  Partisi Niğde Gençlik kolları eski başkanı Orpen Nergiz'in  beyanında belirtiği üzere bu tarihten yaklaşık bir ay önce Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığından kendisi  telefon ile aranmış ve istifa etmesi gerekliliği tarafına bildirilmiş olmasına rağmen Orpen Nergiz istifa etmeyeceğini ilgili birime beyan etmiştir. Bunun üzerine Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığı Niğde İl Başkanlığımıza 05.05.2024 ve 2024  -17 sayılı yazısı ile Orpen Nergiz’in görevden alındığı bildirilmiştir. Söz konusu yazı kendisine de tebliğ edilmiştir. Orpen Nergiz görevden alınması ile birlikte sosyal medya hesaplarında ve siz değerli basın mensupları grubunda Cumhuriyet Halk Partisi Niğde  İl ve İlçe Başkan ve yönetimlerimiz, Genel Başkan Yardımcımız Erhan Adem'e asılsız ve soyut iddialarda bulunarak; İl Başkanımız Bünyamin Kıvrakdal, Merkez İlçe Başkanımız Bülent Şen ve Belediye Başkan Adayımız Hulus Özen'in, yerel seçimlerde sözde  başarısız olduklarını beyan ederek şahsi hesaplar ile partimizi halkın önüne atmış kendince kamuoyu oluşturmaya çalışmıştır.'' ifadeleri kullanıldı.

''HAKLILIK PAYI YOK''

CHP'den yapılan açıklamada konunun hiçbir haklı yanı olmadığı belirtilerek şöyle denildil: ''Paylaşımlarında hiçbir haklılık yanı yoktur ve kabul edilemez; İl,İlçe, Kadın Kollarımız ile il genel meclisi adaylarımız, belediye meclisi aday arkadaşlarımız ile yüreklerini Cumhuriyet Halk Partisi sevgisi ile doldurmuş üyelerimiz, halkımız ile uzun meşakkatli bir çalışma sonucu Niğde ili genelinde Bir İlçe ve 7 Belde belediyesi kazanmış, 10 Belediye Meclisi Üyesi, iki merkez, iki ilçe olmak üzere toplam  4 tane  İl Genel Meclisi Üyesi çıkarmış bulunmaktadır. Geçen seçimden bu yana yerel seçimlerde oyumuzu 0 yükseltmemize rağmen genç bir arkadaşın görevden alınması ile  partimizi halkın önüne atmasını şiddetli bir şekilde kınıyor ve kendisine bu durumu  yakıştıramıyoruz. Orpen Nergiz bu süreçte yaptığı açıklamalar ile partimizin başarısını gölgelemeye çalışmaktadır. Orpen Nergiz bugüne kadar ki süreçte gereksiz polemiklerle ve yönetiminde bulunan gençlerimizle hiçbir şekilde koordine kuramadan görev yapmış yerel seçimlerde ise belediye başkana adayımız ile yönetimimizin  hiçbir şekilde yanında olmamıştır.''

KAPIMIZ AÇIK

Orpen Nergiz'in görevden alınmasıyla birlikte yönetimiyle istifa eden Kadın Kolları Başkanı Fatma Yaşar ile ilgili de açıklama yapan CHP: ''Kadın kolları Başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin istifası bütün partimizi üzmüştür Fatma Yaşar başkanımız genel ve yerel seçimlerde  yönetimi ile birlikte çok verimli çalışmalar yapmasına rağmen partimizden yeterli destek alamadığını belirterek ne yazık ki istifa etmiştir. Önümüzdeki süreçte  25 Haziran 2024 tarihinde İl Kadın Kolları Başkan ve Yönetim seçimi bulunmakta olup önümüzdeki seçime kadar görevini devam ettirmesi ve seçim öncesi istifa etmesi manidar karşılanmış olmasına rağmen sayın Fatma Yaşar ve yönetimine  kapımız her zaman açıktır.'' ifadelerine yer verdi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.