Hava Durumu

Bu sergi kaçmaz!..

“Medeniyetlerin Yaşatıldığı Şehir Niğde Resim Sergisi” Niğde Belediyesi Güzel Sanatlar Galerisinde (Ermeni Kilisesi) açıldı. Yarışmada en iyi 3 resmi yapan sanatçılara ödüller verildi.

Haber Giriş Tarihi: 03.11.2021 13:25
Haber Güncellenme Tarihi: 03.11.2021 19:44
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Bu sergi kaçmaz!..

Yoğun katılımla açılışı gerçekleşen resim sergisi büyük beğeni topladı.

'Medeniyetlerin Yaşatıldığı Şehir Niğde' adlı resim yarışmasında Ödül almaya hak kazanan eserlerden birinciliği elde eden Gülsibel Kamışlı'ya 15.000 liralık, ikinciliği elde eden Elçin Mustafayev'e 12.000 liralık, üçüncülüğü elde eden Tuğba Gülseven'e 8000 liralık, mansiyon ödülü alan Oğulcan Öz'e 1000 liralık hediye çeki verildi.


Niğde belediyesi güzel sanatlar galerisinde düzenlenen ödül törenine resim yarışmasında dereceye giren katılımcılar ve aileleri katıldı. Resim yarışmasında dereceye giren yarışmacılar böyle bir yarışma düzenlemesinin ve sanata destek verilmesinin kendilerini çok mutlu ettiğini söylediler.

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir açılış konuşmasında şunları söyledi: “Niğde medeniyetlerin yaşatıldığı şehir olarak tarihte olduğu gibi bugün de misyonunu sürdürüyor. Aydınlar kenti Niğde’ye geleceğe dair miras bırakmamız gerekmekte. Düzenlemiş olduğumuz resim yarışmamızın amaçlarımızdan bir tanesi de bu. Daha öncesinde de resim sergisi açmıştık. Sanatçılarımızın fırçalarından çıkan bu resimleri inşallah arşivimize alacağız. Niğde Belediyesi hizmet binamız açıldıktan sonra göreceksiniz koridorlara da bu resimlerimizin sergileneceği alanlar yaptık. Sergimizin herkes tarafından görülmesi dileğiyle şehrimize hayırlı olsun. Belediye olarak yol, kaldırım, bina değil bu tür sanatsal etkinlikleri de yapacağız. Şehrimizin kültürel sanat hayatını çok canlı tutmak istiyoruz. Bu konuda da organizasyonlarımız olacak. Şehrimizi önce bizler sonra tüm ülke tanıyacak inşallah" 

Açılışta konuşan Vali Yardımcısı Cemil Kılınç; “İnsanlık var olduğu günden bu güne duygu ve düşüncelerini yansıtmaya çalışmış. Resim de bu konuda önemli bir sanat dalı olarak yer alıyor. Resme baktığımız zaman yazıdan çok daha üstün bir tarafı var. Yazıyı sizin dilinizden anlayanlara anlatabilirsiniz ama resim evrenseldir. Resim sanatına sahip çıkmak lazım. Kentimizin tanıtımı ve markalaşmak için resim sergilerimizin kullanılması lazım. Ben de belediyemize uluslararası sanatçılarında katıldığı resim sergimizin açılışından dolayı teşekkür ediyorum. Bundan sonra da belediye ve valiliğimizin güzel projeleri olacak” dedi. 

 

Haber Murat Karakaya 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.