Hava Durumu

Bisiklet ve yürüyüş yolu Bor İlçe sınırına kadar uzatılıyor!..

Niğde Belediyesi’nin, kent merkezinden başlayan bisiklet ve yürüyüş yolu güzergahını Bor ilçe sınırına kadar genişletmek amacıyla başlattığı çalışmalar devam ediyor.

Haber Giriş Tarihi: 28.08.2023 13:10
Haber Güncellenme Tarihi: 28.08.2023 13:10
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Bisiklet ve yürüyüş yolu Bor İlçe sınırına kadar uzatılıyor!..

Derbent Kavşağından, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi yerleşkesine kadar olan bisiklet ve yürüyüş yolu, 2 bin 400 metre daha uzatılarak Bor ilçe sınırında tamamlanacağı bildirildi.

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, bisiklet ve yürüyüş yolunun uzatılması amacıyla başlatılan çalışmaları yerinde inceledi.

Derbent Kavşağından, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Yerleşkesi Kavşağına kadar olan bisiklet ve yürüyüş yolunda düzenleme çalışmalarının tamamlandığını belirten Başkan Özdemir, yolun Bor ilçe sınırına kadar uzatılması çalışmalarının da bütün hızıyla devam ettiğini vurguladı.

BİSİKLET VE YÜRÜYÜŞ YOLU 2 BİN 400 METRE DAHA UZATILACAK

Ekiplerin, bisiklet ve yürüyüş yolunun uzatılmasıyla ilgili çalışmalar kapsamında, Organize Sanayi Bölgesi Sarteks Mağazası hizasına kadar geldiklerini anlatan Başkan Özdemir; “Bisiklet ve yürüyüş yolu, Bor yolu olarak da bilinen Atatürk Bulvarı üzerindeki Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi yerleşkesinden itibaren 2 bin 400 metre daha uzatılarak, Bor ilçe sınırına kadar gelecek. Böylece Derbent Kavşağından başlayan bisiklet ve yürüyüş yolu Birko Fabrikasının yanından Bor ilçe sınırına kadar uzatılmış olacak. Kentimizin her noktasında, Niğde’mize yakışır çalışmaları aralıksız sürdürüyoruz. Yeni bisiklet ve yürüyüş yolumuz, şimdiden hemşerilerimize hayırlı olsun.” dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.