Hava Durumu

“Bir Kitap Da Benden Olsun, Kütüphaneler Hayat Bulsun!”

“Bir Kitap Da Benden Olsun, Kütüphaneler Hayat Bulsun!” sloganı ile Niğde genelinde kitap toplama kampanyası başlatıldı.

Haber Giriş Tarihi: 07.02.2022 15:13
Haber Güncellenme Tarihi: 07.02.2022 15:13
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
“Bir Kitap Da Benden Olsun, Kütüphaneler Hayat Bulsun!”

Niğde İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada vatandaşların bağışlamak istedikleri kitapları en yakın okula götürerek bu güzel kampanyaya destek olması istendi.


Okullarda yapılacak tasnif ile kitaplar seviyesine göre ayrılarak, İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesiyle ihtiyaç bulunan okulların kütüphanelerine ulaştırılacak.
İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşara konuya ilişkni yaptığı açıklamada; ’’Geçtiğimiz günlerde kütüphanesiz okul kalmasın uygulaması ile tüm okullarımıza kütüphane kazandırdık. Kampanya ile şu an okul kütüphanelerimizde öğrenci başına düşen ortalama kitap sayımızı 4’ten 8’e çıkarmayı hedefliyoruz. İlimiz genelinde tüm vatandaşlarımızı da bu güzel ve anlamlı kampanyamıza destek vermeye davet ediyoruz. Kitap okumanın öğrencilerimizi her yönden geliştiren bir alışkanlık olmasının yanında, teknolojinin olumsuz etkilerinden de koruyacağını düşünerek okullarımızın kütüphanelerini zenginleştireceğiz. Şimdiden destek veren herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.


Kampanya ile okullarımıza kurulan kütüphanelerin zenginleştirilmesi amaçlanıyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.