Hava Durumu

Bir Ağaç Bir Nefes !..

“Bir Ağaç Bir Nefes, Yeşil Türkiye Temiz Gelecek” sloganıyla Hıdırlık Mevkii Sazlıca yolunda bulunan Hatıra Ormanına, Niğde Tabipler Odası öncülüğünde fidan dikildi.

Haber Giriş Tarihi: 15.11.2021 14:12
Haber Güncellenme Tarihi: 15.11.2021 14:17
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Bir Ağaç Bir Nefes !..

Programa; Niğde Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, Ak Parti Niğde Milletvekilleri Yavuz Ergun, Selim Gültekin, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Niğde Tabipler Odası Başkanı Doç. Dr. Bülent Çakmak ve tıp öğrencileri katıldı.

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü'nde Bereket Ormanı'na binlerce fidan dikilmişti. 724 bin fidan dikiminin ardından Niğde Tabipler Odası da daha yeşil bir Niğde için öğrencileriyle birlikte fidan dikti. 

Niğde Valisi Dr. Yılmaz Şimşek ağaçlandırmanın önemine değindiği konuşmasında, fidan dikmenin ülkemiz için faydalarından bahsederken; "Doğayı korumalıyız" mesajı verdi. 

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir; doğamızın ağaçlandırılmasının geleceğimiz için hayati önem taşıdığına değinirken, Niğde Tabipler Odası Başkanı Doç. Dr. Bülent Çakmak ve yönetimine teşekkür etti. 

Niğde Tabipler Odası Başkanı Doç. Dr. Bülent Çakmak: "Niğde Tabipler Odası olarak fidan dikmenin önemini biliyoruz. Bizden sonraki nesillere de daha yeşil bir dünya bırakmak için Hıdırlık Mevkiinde fidanlarımızı toprakla buluşturduk. Katılımlarından dolayı Niğde Valimiz Sayın Yılmaz Şimşek, Milletvekillerimiz, Belediye Başkanımız ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum" dedi. 

 

HABER Murat Karakaya 

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.