Hava Durumu

BİK Gazete sahipleri temsilcileri seçildi, Dim birinci oldu !

Ankara'da yapılan Basın İlan Kurumu (BİK) 32. Dönem Genel Kurulu Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcileri Seçimlerinde kazanan isimler Mehmet Ali Dim, Tahir Gülebak ve Mehmet Ergün oldu. 

Haber Giriş Tarihi: 26.01.2023 18:56
Haber Güncellenme Tarihi: 26.01.2023 19:19
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
BİK Gazete sahipleri temsilcileri seçildi, Dim birinci oldu !

Küresel Gazeteciler Konseyi Genel Başkanı ve Dim Medya Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Dim, Akdeniz Bölgesi'ni temsilen katıldığı Basın İlan Kurumu 32. Dönem Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcileri Seçiminde ipi göğüsleyen isim oldu. 

Anadolu gazetelerini temsilen 2023-2025 yılları arasında Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Kurulu’nda görev yapacak 3 üyenin belirleneceği seçim, Ankara’da Hidayet Türkoğlu Spor Salonu'nda gerçekleştirildi.

KGK BAŞKANI MEHMET ALİ DİM DE KATILDI 

BİK Teşkiline Dair 195 Sayılı Kanunun 5’inci maddesinin son fıkrasına istinaden kurum organizasyonuyla yapılan seçimlere BİK Genel Müdür Cavit Erkılınç, Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Genel Başkanı Mehmet Ali Dim ile Türkiye’nin dört bir yanından gazeteciler cemiyet ve dernek başkanları ile oy kullanacak gazetelerin temsilcileri katıldılar. 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile şehitler için bir dakikalık saygı duruşundu bulunulması ile başlayan tören İstiklal Karşı’nın okunmasıyla devam etti. 

BİK Genel Müdürü Erkılınç’ın açılış konuşmasını yaptığı toplantı adayların konuşması ile devam etti. Toplamda 6 adayın yarıştığı bu bölümde söz alan Akdeniz Bölgesi adayı Mehmet Ali Dim, sorunları bildiklerini ve çözüm için göreve talip olduklarını söyleyerek, destek istedi.

Konuşmaların ardından seçimde Türkiye’nin 7 ayrı bölgesi için kurulan sandıklarda oy kullanılmasına geçildi. Vekâlet usulüyle gerçekleşen ve 800’ü aşkın gazete temsilcisinin oy kullanma hakkına sahip olduğu seçimlerde oy kullanma kabinlerinin olmaması nedeniyle açık oy kullanmak zorunda kalınması eleştirilere neden oldu. 

Seçime katılan tüm delegelerin oylarını alan Mehmet Ali Dim, Tahir Gülebak ve Mehmet Ergün kazanan isimler oldu. 

MEHMET ALİ DİM; EN ÇOK OY ALAN İSİM OLDU 

Seçimlerde Mehmet Ali Dim 355 oy alarak en çok oy alan isim oldu. Tahir Gülebak 346, Mehmer Ergün 321, Ümit Babacan 320 oy Yusuf Ziya Çakır 307 ve Erdoğan Erişen 303 oy aldı. 

DİM: VERDİĞİMİZ SÖZÜN ARKASINDAYIZ 

Mehmet Ali Dim, “Verdiğimiz her sözün arkasındayız, telefonumuz 24 saat açık, bizlere ulaşabilirsiniz. Her noktada sizlerin sorunlarını çözme noktasında sizlerle birlikte bu mücadeleyi veremeye ant içtik. Kazanan diğer arkadaşlarımızı da tebrik ediyorum” dedi.

Basın İlan Kurumu Anadolu Gazete Sahipleri Temsilciliği görevine seçilen diğer isimlerde, kendilerine destek veren tüm delegelere ve Basın İlan Kurumuna teşekkür ettiler.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.