Hava Durumu

Beslenme odakları kuruldu

Niğde İl Özel İdaresi Niğde Valisi Yılmaz Şimşek’in talimatları doğrultusunda sokak hayvanları için 15 köyde 30 ayrı noktaya üstü kapalı besleme ve su odakları oluşturdu.

Haber Giriş Tarihi: 17.02.2022 18:03
Haber Güncellenme Tarihi: 17.02.2022 18:03
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Beslenme odakları kuruldu

NİĞDE İL ÖZEL İDARESİNDEN CAN DOSTLARIMIZA BESLENME ODAKLARI

Köylerde bulunan sokak hayvanlarının beslenme, barınma, bakım ve tedavilerini gerçekleştiren Niğde İl Özel İdaresi sokak hayvanı popülasyonun yoğun olduğu 15 köyde 30 ayrı noktaya sokak hayvanları için her türlü hava şartlarına dayanıklı, üstü kapalı su ve mama beslenme noktaları oluşturuldu.


Güllüce’de 2 adet, Yeşilburç’da 3 adet, Bademdere’de 2 adet, Ovacık’da 2 adet,Hasaköy’de 2 adet, Koyunlu’da 2 adet, Kırkpınar’da 1 adet,Taşlıca’da 1 adet, Beyağıl’da 1 adet, Darboğaz’da 2 adet, Çiftehan’da 2 adet, Akçaören’de 2 adet, Kaynarca’da 2 adet, Balcı’da 2 adet, Hançerli’de 2 adet, Yakacık’da 2 adet beslenme odakları oluşturulduğu bildirildi.


Oluşturulan bu alanlar sayesinde sokak hayvanlarının belli noktalarda beslenmeye alışması,  hayvanların tüketebileceği evsel atıkların değerlendirilmesi ve kış aylarında anlık beslenme ihtiyaçlarının karşılanması sağlanmış olacak. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.