Hava Durumu

Belediyeden 'Hayvanları Koruma Günü' etkinliği

Niğde Belediyesi, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla, Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde etkinlik düzenledi. İl genelindeki çeşitli okullardan 400’e yakın öğrencinin katılımı ile gerçekleştirilen etkinlikte, eğitimli köpekler gösteri sundu. Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir de öğrencilere defter ve tohumlu kalem hediye etti.

Haber Giriş Tarihi: 04.10.2023 15:03
Haber Güncellenme Tarihi: 04.10.2023 15:21
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Belediyeden 'Hayvanları Koruma Günü' etkinliği
4 Ekim Hayvanları Koruma Günü nedeniyle Niğde Belediyesi birtakım etkinlikler düzenledi. Niğde Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi ve Rehabilitasyonn Merkezi'nde düzenenlenen etkinlikler renkli görüntülere ev sahipliği yaptı. Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir burada yaptığı açıklamada Niğde Belediyesi Sokak Hayvanlarını Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin, bölgenin en kapsamlı rehabilitasyon merkezlerinden biri olduğunu belirterek; “Can dostlarımızı ziyaret etmek için geldiğimiz Niğde Belediyesi Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezinin fiziki şartları ve modern cihazlarından da anlaşıldığı üzere, burada rehabilite edilen hayvanlara en iyi hizmeti sunmanın gayreti içerisindeyiz.” dedi.

5 BİN SAHİPSİZ HAYVANIN TEDAVİSİ YAPILDI
Niğde Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezinde bu yıl yaklaşık 5 bin sahipsiz hayvanın tedavisi yapıldığını ifade eden Başkan Özdemir; “3 bin civarında hayvan kısırlaştırıldı. Yıllık ortalama 100 bin ton mamayı bakımevimizde, tüm köy ve kasabalarımızdan getirilen sahipsiz hayvanlara yediriyoruz. Modern ameliyathanemizde kısırlaştırılan hayvanlarla birlikte geçen yıl yaklaşık 6 bin hayvan ameliyat edildi.  2 veteriner hekim, 2 veteriner teknikeri ve 20 personelimiz yıl boyu 7/24 görevlerini başarıyla yerine getiriyor. Her geçen gün kendini yenileyen ve gelişen yapısıyla Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezimiz sadece Niğde’mize değil çevre illerden ve ilçelerden gelen can dostlarımıza da sağlık hizmeti vermeye devam ediyor.” diye konuştu.

SAHİPSİZ HAYVANLARI KORUMA BİRLİĞİ
Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da sokak hayvanlarımızın sahiplendirilmesi noktasında önemli çalışmalar yaptıklarını anlatan Başkan Özdemir; “Sahipsiz hayvanların kontrol altına alınması, barındırılması, gözetilmesi ve bakımlarının sağlanması amacıyla Niğde İl Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği kuruldu. Bu sayede sokak hayvanlarının sokakta tehlike oluşturması önlenecek ve birlik çatısı altında tüm köy ve kasabalar da dahil sahipsiz hayvanların beslenme ve barınmaları sağlanarak sokak hayvanlarının sokakta oluşturduğu tehlike minimuma indirilecek.” şeklinde konuştu.
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.