Hava Durumu

Belediye 18 noktaya Mobil Atık Getirme Merkezi yerleştirdi

Niğde Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından Çevre kirliliğinin önlenmesi ve geri dönüşüm atıklarının ekonomiye yeniden kazandırılması çalışmaları kapsamında 18 noktaya daha 'Mobil Atık Getirme Merkezi' yerleştirildi. Niğde Belediyesi, iklim değişikliği ve sıfır atık konularında önemli çalışmalar gerçekleştirmeye devam ediyor. Yerleştirilen 18 ‘Mobil Atık Getirme Merkezi' ile birlikte toplamda 22 'Mobil Atık Getirme Merkezi' oldu.

Haber Giriş Tarihi: 11.10.2023 12:16
Haber Güncellenme Tarihi: 11.10.2023 12:16
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Belediye 18 noktaya Mobil Atık Getirme Merkezi yerleştirdi

Mobil Atık Getirme Merkezleri, kâğıt, metal, cam, plastik, elektrik ve elektronik atıkların yanı sıra bitkisel yağ ve atık pillerin geri dönüşüme kazandırılmasına olanak sağlayacak. Bu sayede, çevre kirliliği önlenirken aynı zamanda ekonomiye de katkı sağlanmış olacak.

 

TOPLUMUN ÇEVRE BİLİNCİNİ ARTIRACAK

“Bu tür çalışmaların yaygınlaşması ve desteklenmesi, sürdürülebilir bir çevre politikasının oluşturulmasında önemli bir adımdır. “Diyen Başkan Özdemir; “Belediyemiz, çevre kirliliğiyle mücadelede sadece atık yönetimiyle sınırlı kalmayarak aynı zamanda su verimliliği, enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji kaynakları kullanımı gibi konularda da çalışmalar yürütmektedir. Böylelikle, sürdürülebilir bir çevre politikası izlenerek, gelecek nesillere temiz bir çevre bırakılması hedeflenmektedir. Mobil Atık Getirme Merkezleri, vatandaşların da aktif olarak katılım sağlamasına olanak tanıyarak, toplumun çevre bilincini artırmaktadır.” Dedi.

 

ÇEVRE DOSTU BİR ŞEHİR

“Niğde Belediyesi'nin iklim değişikliği ve sıfır atık çalışmaları, çevre dostu bir şehir oluşturma hedefine önemli katkılar sağlamaktadır. Bu çalışmaların devam etmesi ve yaygınlaşması, diğer belediyeler için de örnek teşkil edecek niteliktedir.” Diyen Başkan Özdemir, Niğde Belediyesi'nin 2024 yılında da sıfır atık hedefi doğrultusunda çalışmalarına devam edeceğini belirtti. “Sıfır atık kapsamında gerçekleştirilen bu çalışmalar, çevre bilincinin artırılmasına ve atık yönetiminin daha etkin bir şekilde yapılmasına katkı sağlayacaktır.” İfadelerini kullandı.

 

VATANDAŞLARA ÇAĞRI

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Sıfır Atık projesi çerçevesinde hanelerde oluşan karışık atıkların türlerine göre ayrılarak mobil atık getirme merkezlerinde uygun bölmelere atılması konusunda tüm vatandaşları duyarlı olmaya davet etti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.