Hava Durumu

Başkan Özdemir’den Polis Haftası Mesajı

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Türk Polis Teşkilatının 178. Yıl Dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Haber Giriş Tarihi: 07.04.2023 11:20
Haber Güncellenme Tarihi: 07.04.2023 11:25
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Başkan Özdemir’den Polis Haftası Mesajı

"Güvenlik güçlerimizin en önemli unsurlarından birisi olan Türk Polis Teşkilatımız 178 yıldır Milletimizin huzuru, kamu düzeninin korunması ve asayişin sağlanması için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayarak mesai mefhumu gözetmeksizin hizmet vermektedir” diyen Başkan Özdemir, mesajında şu ifadelere yer verdi;
“10 Nisan 1845’te kurulan Emniyet Teşkilatımız, bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin temel kurumlarından biridir.
Kurulduğu ilk günden bu yana devamlı kendini geliştiren polis teşkilatımız bugün sahip olduğu araç-gereç, fiziki imkânlar ve eğitimli personeli ile toplumun huzuru ve güvenliği için çalışmalarına devam etmektedir. Dürüst ve özverili çalışma anlayışıyla üstlendiği her görevi yerine getiren emniyet mensuplarımız, insan haklarına saygılı, vatandaşlarımıza karşı hoşgörülü, yüksek disiplin anlayışına sahip, güler yüzlü ve yardımseverdir. Ülkemizdeki huzur ve güven ortamının tesisinde büyük rol üstlenen ve sahip oldukları görev bilinci ile faaliyetlerini yürüten polislerimizin hakkını ödememiz gerçekten zordur. Gücünü kanunlardan, desteğini halkımızdan alan Emniyet Teşkilatımızın 178. kuruluş yıl dönümünü kutluyorum. Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimizi şükranla anıyor, vazife başında olan teşkilat mensuplarımıza başarılar diliyorum.”
 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.