Hava Durumu

Başkan Özdemir'den Miraç Kandili mesajı

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Haber Giriş Tarihi: 25.02.2022 14:50
Haber Güncellenme Tarihi: 25.02.2022 14:50
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Başkan Özdemir'den Miraç Kandili mesajı

BAŞKAN ÖZDEMİR’İN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

Başkan Özdemir mesajında, Miraç Kandili’nin önemine değinerek, “Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.A.S.), Mekke’deki Mescidi Haram’dan Kudüs’teki Mescidi Aksa’ya, oradan da göklerin ilahi derinliklerine yürüdüğü bu mübarek geceye kavuşmanın sevinci içindeyiz.  Bu gecede Peygamber Efendimiz Mescid-i Harâm'dan Mescid-i Aksâ'ya oradan da Allah'ın huzuruna yükselmiştir. Peygamber Efendimiz bu gece pek çok rûhânî ahvâl ve ikrâma kavuşmuş olmakla birlikte hiçbir kulun ulaşamayacağı manevi alemlere varmıştır.  

Kur’an-ı Kerim’de " “Bir kısım ayetlerimizi kendisine göstermek için, kulunu bir gece Mescid-i Haram’dan, çevresini bereketlendirdiğimiz el-Mescidül-Aksa’ya (yeryüzüne en uzak olan mescide) götüren O Allah her türlü noksanlıktan yücedir. Gerçekten O, işitendir görendir.” (İsra, 17/1)

“O (nebî), Cebrail’i bir başka inişinde de görmüştü. Sidretü’l- Müntehâ’nın yanında. Ki Cennet’ül-Me’va da onun yanındadır. O zaman ki, o Sidre’yi bürüyen bürüyordu. Gözü kaymadı ve sınırı aşmadı. Andolsun o, Rabbinin en büyük âyetlerinden bir kısmını gördü.” (Necm, 53/13-18)” ayetleriyle işaret edilen ve hikmetlerle dolu bir yolculuk olan Miraç, aynı zamanda insanın kendi iç dünyasına doğru da yapması gereken bir yolculuktur. Bu gece biz Müslümanlar için çeşitli rahmet ve lütuflarla doludur. Müminler olarak bu fırsatları değerlendirerek, Hakkın bitip tükenmeyen ümit kapılarına yönelmeliyiz. Unutmayalım ki, içtenlikle yapılan her dua kendimizi bulma ve bilmenin ve rabbimizin huzuruna kabul edilmemizin en güzel yollarından biridir.

Yüce Allahtan Miraç gecesinin tüm insanlığa rahmet, sevgi, huzur ve barış getirmesini diliyor tüm hemşerilerimizin kandilini tebrik ediyorum ve daha nice kandillere sağlık içinde erişmek dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.