Hava Durumu

Başkan Özdemir'den Basın Bayramı mesajı!..

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Haber Giriş Tarihi: 24.07.2023 16:05
Haber Güncellenme Tarihi: 24.07.2023 16:27
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Başkan Özdemir'den Basın Bayramı mesajı!..

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir yayımladığı mesajda; “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.” diyerek sözlerine söyle devam etti; “Bu özel günün, basın özgürlüğünün önemini bir kez daha hatırlatması ve medya sektöründeki tüm çalışanların emeklerini takdir etmemiz için bir fırsat olduğunu düşünüyorum.

Basın, demokrasinin temel taşlarından biridir. Özgür, tarafsız ve etik değerlere bağlı bir gazetecilik anlayışı, toplumun bilgilendirilmesi ve haber alma özgürlüğünün korunması için büyük önem taşımaktadır. Basın mensuplarımız, toplumun haber alma hakkını sağlayarak, demokrasimizin işleyişinde önemli bir role sahiptirler.

Niğde'mizin gelişimi ve ilerlemesi için basın mensuplarımızın çalışmaları büyük bir öneme sahiptir. Basın çalışanlarımız şehrimizin sorunlarına ışık tutarak, kamuoyunu bilgilendirerek, yerel yönetim olarak bizlere yol göstermektedirler. Bu nedenle, basın mensuplarımıza minnettarız ve çalışmalarını takdir ediyoruz.

Ancak, basın özgürlüğünün korunması ve gazetecilerin güvenliğinin sağlanması konusunda daha da ilerleme kaydetmemiz gerekmektedir. Gazetecilik mesleğinin zorlukları ve riskleri göz önüne alındığında, gazetecilerin hürriyetlerinin ve güvenliğinin sağlanması toplumun da bir sorumluluğudur. Bu anlamda, gazetecilerin haklarının korunması ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi için üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye devam edeceğiz.

Bu vesileyle, değerli basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'nı bir kez daha kutluyor, tüm basın emekçilerine sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum. “dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.