Hava Durumu

Başkan Özdemir'den 24 Kasım mesajı!..

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Haber Giriş Tarihi: 23.11.2021 14:16
Haber Güncellenme Tarihi: 23.11.2021 14:18
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Başkan Özdemir'den 24 Kasım mesajı!..

NİĞDE BELEDİYE BAŞKANI EMRAH ÖZDEMİR”İN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Mesajında, öğretmenlik mesleğinin toplumsal hayatımızda hayati derecede önemli bir meslek olduğunu belirten Başkan Özdemir, öğretmenlerin geleceğimizin mimarları olduğuna dikkat çekti.

Başkan Özdemir mesajına şöyle devam etti;

“Öğretmenler geçmişten gelen kültürel birikimimizi gelecek kuşaklara aktararak millet hayatının devamlılığını sağlayan insanlardır. Bir heykeltıraş gibi cehaleti yontarak ortaya koydukları ilimle ve ahlakla kuşanmış nesiller öğretmenlerin eseridir.  Öğretmenlik mesleği aynı zamanda derin bir fedakarlığı içinde barındıran sevgi ve şefkat mesleğidir. Mustafa Kemal Atatürk; “Milletleri kurtaracak olan yalnız ve ancak öğretmenlerdir” sözleriyle öğretmene verdiği önemi ve saygıyı en güzel biçimde belirtmiştir. Hz. Ali’nin” bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi” olurum sözü öğretmenlere verilen değerin en güzel ifadesidir.

Doğusuyla batısıyla ülkemizin her köşesinde eğitim veren ve milli eğitim meşalesini her zaman yanık tutan öğretmenlerimizin hakkını teslim etmemiz gerçekten zordur.  Öğretmenlerimiz, her türlü takdir ve övgüyü fazlasıyla hak etmektedirler

Bu duygu ve düşüncelerle; ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anarken, tüm öğretmenlerimizin ve eğitim camiamızın öğretmenler gününü en kalbi duygularımla kutlar, başarılar ve mutluluklar dilerim”.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.