Hava Durumu

Başhekimden kan bağışı çağrısı 

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Yakup Çetinkaya ve beraberindeki sağlık çalışanları, Kızılayı'a kan bağışında bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 17.06.2022 09:39
Haber Güncellenme Tarihi: 17.06.2022 09:39
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Başhekimden kan bağışı çağrısı 

“Hayat Kurtarmak Senin Kanında Var” sloganıyla Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli sağlık çalışanları, farkındalık oluşturmak adına kan verdi.


Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Yakup Çetinkaya vatandaşlara yönelik yaptığı çağrısında kan vermenin önemini anlattı.

Başhekim Çetinkaya şöyle konuştu; 


"14 Haftası Kan Bağışı Haftası olarak kutlanıyor. Kan vermek hayat kurtaran bir işlemdir. Yıllardır yapılan araştırmalara rağmen kanın muadili bulanamamıştır. Kanın tek kaynağı insandır. Her yıl binlerce insan kan bulamadığı için ölmektedir. Bunun için kan bağışını istenen seviyelere çıkarmamız gerekiyor. Bizler de insanlara örnek olmak amacıyla kan stoklarımıza destek olmaya çalışıyoruz. Vatandaşlara çağrı yapıyoruz, vatandaşlara hayat kurtaraklar verecekleri kan ile. Kanı her zaman sağlayamıyoruz. Bizler de vatandaşlarımızdan Kızılay'a destek olmalarını özellikle rica ediyoruz." 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.