Hava Durumu

Bal Ormanı kurulumunun 2. Etabı gerçekleştirildi

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Ayhan Şahenk Tarımsal Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Niğde Orman İşletme Müdürlüğü iş birliği ile yürütülen “Bal Ormanları Kurulumu” kapsamında fidan dikiminin 2. etabı gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 22.03.2024 13:06
Haber Güncellenme Tarihi: 22.03.2024 13:06
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Bal Ormanı kurulumunun 2. Etabı gerçekleştirildi

Etkinliğe Niğde Valisi Cahit Çelik, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu, Bor Kaymakamı Mehmet Yavuz, Niğde Orman İşletme Müdürü Harun Akdoğan, üniversitenin akademik ve idari personelinin yanında öğrenciler katıldı.
Programda, leylak, üvez, kuş kirazı, mahlep, ıhlamur, sarı salkım, ceviz, badem, ahlat, yabani elma, lavanta, yalancı akasya olmak üzere 2 bin 120 adet fidan toprakla buluştu.
Etkinlikte bir konuşma yapan Rektör Uslu; ''Üniversitemiz Ayhan Şahenk Tarımsal Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde bulunan arazileri ekim alanını son iki yıl içerisinde yaklaşık 1000 dekara çıkarıldı. Bu alanların yanında ikinci etabı gerçekleştirilmekte olan Bal Ormanı Kurulumunun da 2027 yılına kadar aşamalı bir şekilde 180 dekara ulaştırılmasını hedefliyoruz.'' dedi. Üniversitenin tarım alanında yapılan çalışmalarla Türkiye'de öncü bir yükseköğretim kurumu olduğunu vurgulayan Rektör Uslu, ayrıca desteklerinden dolayı Vali Cahit Çelik’in nezdinde Niğde Valiliğine ve Niğde Orman İşletme Müdürlüğüne teşekkür etti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.