Hava Durumu

Bakan Varank'ın katılımıyla ekmek fabrikası açılıyor

Niğde Belediyesi'nin Organize Sanayi Bölgesinde daha önce ekmek fırını olarak kullanılan fabrikayı yenileyerek hizmete soktuğu, Niğde Belediyesi Modern Ekmek Tesisi'nin açılışı 21 Şubat Pazartesi günü saat 16.30'da  Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın katılımıyla gerçekleştirilecek. 

Haber Giriş Tarihi: 20.02.2022 14:58
Haber Güncellenme Tarihi: 20.02.2022 14:58
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Bakan Varank'ın katılımıyla ekmek fabrikası açılıyor

NİĞDE BELEDİYESİ'NİN MODERN EKMEK FABRİKASI AÇILIYOR

Bir dizi açılış törenine katılmak için Niğde'ye gelen Bakan Varank aynı zamanda Modern Ekmek fabrikasının açılışına katılacak.

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir modern ekmek fabrikasının açılışı ile ilgili açıklamada şu ifadelere yer verdi; 

"NİĞMEK projemiz kapsamında kadın istihdamı, engelli istihdamı ve çölyak hastaları için gerekli glütensiz ürünlerin üretilmesi, coğrafi işarete sahip Niğde Tahinlisi ve yöresel ürünleri üreteceğimiz fabrikamızın açılışını Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank'ın katılımlarıyla gerçekleştireceğiz. 
En modern şekilde yenilenen ekmek fabrikamızda ihtiyaç sahibi kadınların istihdamını gerçekleştirilirken, şehrimizin farklı noktalarındaki büfelerde engelli vatandaşlar çalıştırarak burada üretilen ürünlerin sunumu ve satışı sağlanacak. 
Üreteceğimiz ürünler arasında Çölyak hastalarının ihtiyacı olan glutensiz ürünlere yer vereceğiz. Evinde Çölyak hastası olan ihtiyaç sahibi ailelere glutensiz ürünleri ücretsiz temin edeceğiz. Durumu iyi olanlara da düşük bir ücret karşılığında glutensiz ürünlerin teminini sağlamış olacağız. Bu projemiz ile halkımıza ucuz ve kaliteli ürünler sunmayı amaçlıyoruz. Niğde’mize hayırlı olsun.”

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.