Hava Durumu

Bakan Kurum: Fahiş kiraları şikayet edebilirsiniz

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, kira artışının enflasyon üzerinde yapılamayacağını söyledi. Bakan Kurum, bunun üzerinde artış olması durumunda kiracıların kendilerine şikayette bulunabileceğini açıkladı.

Haber Giriş Tarihi: 26.05.2022 12:36
Haber Güncellenme Tarihi: 26.05.2022 12:36
Kaynak: İGF Haber
Bakan Kurum: Fahiş kiraları şikayet edebilirsiniz

ANKARA (İGFA)- Kira artış oranıyla ilgili devletin açıkladığı tavan fiyat olduğunu söyleyen Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, TÜFE dışındaki kira güncellemesini ancak 5 yılda bir yapılabileceğini söyledi.

Kanal D'de yayımlanan Hakan Ural ve Nur Tuğba Namlı'nın sunduğu ''Neler Oluyor Hayatta?'' programına konuk olan Bakan Kurum, canlı yayında soruları yanıtladı.

"Kiracınızla oturur konuşur yapabilirsiniz, bunun dışında bir güncelleme yapamazsınız" diyen Bakan Kurum, "Hakkı olmayan kira artışları talep edip, böyle kontratlar yapıyorlar. Biz bunun açıkçası takibini Hazine ve Maliye Bakanlığımız bir fiil yapıyor. Bu konuda kiracıların bir şikayetleri söz konusuysa bakanlıklarımıza bu şikayetlerini iletebilirler. Biz mevcut sözleşmeleri, beyannameleri inceleyerek, bu konudaki hukuki süreci başlatabiliriz" diye konuştu.

https://twitter.com/csbgovtr/status/1529711800400289792

Kaynak: İGF Haber

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.