Hava Durumu

Bakan Koca: "Sağlığa 20 bin personel alımı yapılacak"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 40 bin kadro kapsamındaki 10 bin sözleşmeli sağlık personeli ile 10 bin sürekli işçi kadrosu için Mart ayında ilana çıkarak alım yapılacağını duyurdu.

Haber Giriş Tarihi: 13.12.2021 16:04
Haber Güncellenme Tarihi: 13.12.2021 16:04
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Bakan Koca: "Sağlığa 20 bin personel alımı yapılacak"

 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 40 bin personel alımı kapsamında, 10 bin sözleşmeli sağlık personeli ile 10 bin sürekli işçi kadrosu için mart ayında ilana çıkarak alım işlemlerine başlanacağını söyledi.

Bakan Koca, paylaşımında, "Bilindiği üzere, Cumhurbaşkanlığı tarafından Bakanlığımıza 30 bini sözleşmeli sağlık personeli, 10 bini de sürekli işçi olmak üzere, toplam 40 bin kadro ihdası yapılmıştır. 20 bin sözleşmeli sağlık personelinin alımına ilişkin kılavuz ÖSYM’ye gönderildi. TERCİH KILAVUZU, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlandıktan sonra adaylar tercihlerini Kılavuzda belirtilen tarihler arasından yapabilecek. Duyurular, Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresinden takip edilebilir. 40 bin kadro kapsamındaki 10 bin SÖZLEŞMELİ sağlık personeli pozisyonu ile 10 bin SÜREKLİ İŞÇİ kadrosu için Mart ayı içinde ilana çıkılarak alım işlemi yapılacaktır. Sağlık hizmeti alacak vatandaşlarımıza ve sağlık camiamıza hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

 

Haber Murat Karakaya 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.