Hava Durumu

Bakan duyurdu; Kış yardımı hazır!..

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, kış mevsimi boyunca ihtiyaç sahibi vatandaşların yakacak ve elektrik giderlerine destek olmak için toplamda 2,5 milyar lira yardım vereceklerini açıkladı.

Haber Giriş Tarihi: 01.11.2021 12:17
Haber Güncellenme Tarihi: 01.11.2021 12:22
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Bakan duyurdu; Kış yardımı hazır!..

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek vermeye düzenli şekilde devam ediyor. Önümüzdeki kış mevsiminde ihtiyaç sahiplerinin yakacak ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla çalışmalar sürüyor.

Yakacak yardımı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar için Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu'ndan tahsis edilen kömürün dağıtımı gerçekleştiriliyor. İhtiyaç sahiplerine, toplam değeri 1,6 milyar TL'ye ulaşan kömür dağıtılacak. Kış ayları boyunca yapılacak yakacak dağıtım işlemlerinin maliyeti 40 milyon TL'yi bulacak.

Bakan Yanık, "Tüm Türkiye'de bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımız aracılığıyla hızlı ve etkin bir şekilde ihtiyaç sahiplerimize bu dağıtımı gerçekleştireceğiz." dedi.

ELEKTRİK TÜKETİM DESTEĞİ 6 MİLYAR LİRA..
 
Öte yandan Elektrik Tüketim Desteği'nde ise 2019'dan bugüne kadar yapılan yardımın 6 milyar TL'ye ulaştığına dikkat çeken Bakan Yanık, "İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın elektrik faturalarına destek oluyoruz. Kasım dahil önümüzdeki 4 ayda bu kapsamda yaklaşık 920 milyon TL elektrik tüketim desteği vereceğiz." dedi.
 
Kış mevsimi boyunca ihtiyaç sahibi vatandaşlara desteklerinin süreceğinin altını çizen Bakan Yanık, "Önümüzdeki kış günlerinde yakacak ve elektrik yardımları kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza 2,5 milyar TL destek vereceğiz" açıklamasında bulundu. Bakan Yanık, yakacak ve elektrik yardımından faydalanmak isteyen ihtiyaç sahiplerinin yakacak yardımına e-Devlet üzerinden başvurabileceğini söyledi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.