Hava Durumu

Bağışlanan kitaplar hükümlülerce okunacak !..

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan ve Niğde Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ilimizde uygulamaya konulan cezaevlerine kitap bağışı kampanyası başladı. 

Haber Giriş Tarihi: 10.01.2023 15:38
Haber Güncellenme Tarihi: 10.01.2023 15:38
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Bağışlanan kitaplar hükümlülerce okunacak !..

Kitap bağışı 2 hafta boyunca devam edecek !..
Niğde Adliye Sarayında düzenlenen programa; Niğde Valisi Mustafa Koç, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Niğde Cumhuriyet Başsavcısı Harun Karahan, Niğde Baro Başkanı Avukat Emin Alper Öztürk ve Niğde Protokol mensupları katıldı. 
Kitap bağışı yapmak isteyenleri adliyeye beklediklerini belirten Niğde Cumhuriyet Başsavcısı Harun Karahan, bağışla birlikte hükümlülerin yeniden topluma kazandırmak istediklerini belirtti. Başsavcı Karahan; son olarak kampanyanın hayırlara vesile olmasını dilediklerini dile getirdi. 
Programda konuşan Niğde Valisi Mustafa Koç da; "Cezaevlerinde boş zamanlarını değerlendirebilmeleri, iyi bir davranış modeli geliştirebilmeleri adına kitap bağışı kampanyasını bugün başlatıyoruz. Allah kimseyi düşürmesin. Ceza infaz edilirken kurumlarımızın bir gayesi var. Hem toplumu suça karşı korumak, bir daha suça bulaşılmasını engellemek hem de rehabilite etmek gibi amaçları var. Bu kampaya da buna hizmet ediyor. Ben bütün hemşerilerimizi kitap bağışı yapmaya davet ediyorum" 
Kitap bağış kampanyası 2 hafta boyunca sürecek. Niğde Adliye Sarayı'nda bağışlanan kitaplar cezaevleri kütüphanelerinde yer alacak. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.