Hava Durumu

Babacan'dan 'cumhurbaşkanlığı' açıklaması

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, iftar programına katılmak için gittiği Çankırı’da gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Babacan, cumhurbaşkanlığı adaylığı için '6'lı masayı' işaret etti.

Haber Giriş Tarihi: 09.04.2022 17:30
Haber Güncellenme Tarihi: 09.04.2022 17:30
Babacan'dan 'cumhurbaşkanlığı' açıklaması

ÇANKIRI (İGFA) - Çankırı’da şehit yakınlarıyla ve muharip gazilerle biraraya gelen DEVA Partisi lideri Ali Babacan, gazetecilerin de sorularını yanıtladı.

Babacan, muhalefetin cumhurbaşkanı adayına ilişkin tartışmaları şu sözlerle yorumladı: “Parlamenter sistemi çalışan altılı masada diğer genel başkanlarla vardığımız bir mutabakat var. Altını masanın cumhurbaşkanı adayı altılı masanın mutabakatıyla belirlenecek. Böyle bir kararımız var. Diğer kararımız da şu: Seçim dönemine girinceye kadar cumhurbaşkanı adayının kim olacağı konusunda herhangi bir görüşmede bulunmayacağız. Herhangi bir fikir beyan etmeyeceğiz. Bu konu, bugünün konusu değil. O güne kadar adı geçen herkesi milletimiz değerlendirecektir. Kamuoyunun terazisinde her isim değerlendiriliyor.”

İftardan sonra vatandaşlarla sohbet eden Babacan, pandemi ve Rusya-Ukrayna savaşıyla beraber döviz bazında tüm dünyada belli ürünlere belli miktarlarda zamlar  geldiğini ancak Türkiye’dekilerin çok yüksek olduğunı söyledi. Dünyada bir ürüne yüzde 20 zam geliyorsa, Türkiye’de yüzde 120 geldiğini vurguazam geliyor. ‘Her yerde enflasyon var, Amerika’da bile enflasyon var. Bizde de olacak o kadar’ demeye getiriyor. Ama Amerika’da yüzde 7 enflasyon var. Bizde resmî enflasyon yüzde 61. Gerçeği yüzde 140 civarında” dedi.

Kaynak: İGF Haber

google-site-verification=trBUEZyee7gIbXyiQDk3Xu5XdBWrGr7EqUhGr-Os2pE
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.