Hava Durumu

Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva yaşamını yitirdi

Mustafa Kemal Atatürk'e hayranlığı ile bilinen, Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Paşayeva'nın durumu kritik olduğu için yoğun bakıma alındığı ancak yapılan müdahaleye rağmen yaşamına yitirdiği öğrenildi.

Haber Giriş Tarihi: 28.09.2023 22:18
Haber Güncellenme Tarihi: 28.09.2023 22:24
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva yaşamını yitirdi

Azerbaycan Milletvekili  Ganire Paşayeva'dan acı haber geldi. Paşayeva'nın ailesi tarafından yapılan açıklamada, 23 Eylül'de komaya giren Paşayeva'nın tedavi gördüğü başkent Bakü'deki Merkez Klinik Hastanesi'nde hayatını kaybettiği duyuruldu. Açıklamada, Azerbaycan ve Türkiye'den gelen uzman doktorların aldığı tüm önlemlere rağmen, durumu kritik olduğu için yoğun bakıma yerleştirilen milletvekilinin hayatının kurtarılamadığı aktarıldı.

PAŞAYEVA MİLLİ MECLİSİN ÖNEMLİ BİR ÜYESİYDİ

Azerbaycan'ın Tovuz şehrinden olan 48 yaşındaki Paşayeva, 7 yıl boyunca muhabirlik ve sunuculuk yaptı. Paşayev'a 6 Kasım 2005 günü yapılan genel seçimlere bağımsız aday olarak katıldı ve Tovuz milletvekili olarak Azerbaycan Milli Meclisi'ne girdi. Milli Meclis'teki Uluslararası ve Parlamentolar Arası İlişkiler Daimi Komisyonu'nun üyesi olan Paşayeva, aynı zamanda Azerbaycan-Gürcistan Parlamentolar Arası Çalışma Grubu'nun başkanı ve Azerbaycan-Türkiye, Azerbaycan-Hindistan ve Azerbaycan-Japonya Parlamentolar Arası Çalışma Gruplarının üyesiydi. Avrupa Konseyi Parlamenter Asamblesi'nde Azerbaycan'ı temsil eden kurula da üye olan Paşayeva, Azerbaycan Milli Meclisi Kültür Komisyonu Başkanı olarakta görev yapıyordu.

ATATÜRK'E HAYRANLIĞIYLA BİLİNİYORDU

Azerbaycan  Milletvekili  Ganire Paşayeva, Atatürk'e olan hayranlığıyla biliniyordu. Paşayeva basına verdiği bir demeçte, Mustafa Kemal Atatürk'ün "Azerbaycan'ın sevinci sevincimiz, kaderi kaderimizdir." sözünü hatırlatarak, gençlerin Türkiye ile Azerbaycan arasındaki kardeşliği ve dostluğu iyi bir şekilde bilmesi gerektiğini anlatmıştı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.