Hava Durumu

Aşayiş ekipleri 15 günde 21 kişiyi yakaladı

Niğde İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ekipleri tarafından 15 gün içinde 21 kişi hakkında çeşitli suçlardan işlem yapıldı.         

Haber Giriş Tarihi: 19.09.2023 11:37
Haber Güncellenme Tarihi: 19.09.2023 11:40
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Aşayiş ekipleri 15 günde 21 kişiyi yakaladı

Niğde İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ekipleri tarafından  ‘Mal Varlığına Karşı İşlenen Suçlarla Mücadele’ kapsamında Niğde Merkez’de 01.09.2023-15.09.2023 tarihleri arasında gerçekleşen hırsızlık olayları ile ilgili çalışmalarda;

5 ayrı Açıktan Hırsızlık olayı ile ilgili olarak olayları gerçekleştirdiği tespit edilen 6 şüpheli şahıs hakkında gerekli işlemler yapılmış, suça konu eşyalar ve para sahiplerine teslim edildi.

4 ayrı Motosiklet Hırsızlığı olayı ile ilgili olarak olayları gerçekleştirdiği tespit edilen 5 şüpheli şahıs yakalanarak haklarında gerekli işlemler yapılmış, suça konu motosikletlerden 1’i bulunarak sahibine teslim edildi.

2 ayrı İşyerinden Hırsızlık olayı ile ilgili olarak olayları gerçekleştirdiği tespit edilen 4 şüpheli şahıs yakalanarak haklarında gerekli işlemler yapıldı.

2 ayrı Otodan Hırsızlık olayı ile ilgili olarak olayları gerçekleştirdiği tespit edilen 4 şüpheli şahıs yakalanarak haklarında gerekli işlemler yapıldı.

1 Evden Hırsızlık olayı ile ilgili suça konu cep telefonu bulunarak sahibine teslim edildi.

1 Silahla Kasten Yaralama olayı ile ilgili olarak olayı gerçekleştirdiği tespit edilen 1 şüpheli şahıs yakalanarak hakkında gerekli işlemler yapıldı.

Hakkında Kendisini Kamu görevlisi ya da Banka, Sigorta, Kredi Kurumlarının Çalışanı Olarak Tanıtması veya Bu Kurumla İlişkili Olduğunu Söylemesi Sureti ile Dolandırıcılık suçundan 4 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan 1 şahıs yakalanarak hakkında gerekli işlemler yapıldı. Niğde İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada ‘‘İlimiz genelinde vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması konusunda tedbirlerimiz ve meydana gelen olayların aydınlatılması ve faillerin yakalanmasına yönelik çalışmalarımız hassasiyetle sürdürülmektedir.’’ ifadelerine yer verildi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.