Hava Durumu

Ankara Milletvekili Ünsal, Niğde'de

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde İl Başkanı Erhan Adem, Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla tek Milletvekili olan illere, farklı illerin Milletvekillerini görevlendirdiğini ve halkın sorunlarını dinlediklerini ifade etti. 

Haber Giriş Tarihi: 01.06.2022 17:51
Haber Güncellenme Tarihi: 01.06.2022 17:51
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Ankara Milletvekili Ünsal, Niğde'de

Esnafların, fabrikaların ve STK’ların sorunlarını da dinlediklerini söyleyen Başkan Adem, CHP Ankara Milletvekili Servet Ünsal ile parti binasında basın açıklaması yaptı. Milletvekili Ünsal, AK Parti’nin seçimden kaçtığını söyledi.


ADEM: “VATANDAŞ DERTLİ”
Niğde’de vatandaşların sorunlarını dinleyerek genel merkeze ileteceklerini söyleyen CHP İl Başkanı Erhan Adem, “Vatandaşlarımızın dertlerini rapor edip, üç günlük çalışma sonucunda Sayın Milletvekillerimiz genel merkezimize sorunları aktaracaklar. Ankara Milletvekilimiz Servet Ünsal ile yoğun bir tempo içerisinde çalışıyoruz, gayet verimli çalışmalarımız oldu. Vatandaş dertli, ekonomik buhrandan bunalmış durumda. Fabrika sahipleri isyan noktasına gelmiş, biran önce artık ülkenin seçime gitmesi gerektiğini söylediler” diye konuştu. 

İl Başkanı Adem, artık ülkede hukukun olmadığını ve Anayasa’nın ihlal edildiğini söyledi. Başkan Erhan Adem, “Canan Kaftancıoğlu için hapis kararı onaylandı, cezasının beş yılın altında olmasıyla geri salındı. Ayrıca sayın genel Başkanımıza Çubuk’ta yapılan bize göre suikast girişiminde failler pişman olmamasına rağmen beraat kararı verildi. Biz artık bu ülkede hukukun olmadığını, Anayasa’nın ihlal edildiğini yaşadık. Hukukun iktidar mensuplarının kendine göre şekillendirdiğini, muhalefetin ve diğer kişilerin karşısında hukukun aşırı derecede ezici şekilde işletildiğini gördük. Hukukun olmadığı bir yerde ülke ekonomisinin düzgün olması, insanları daha huzurlu bir ortama getireceği söylenemez. Biz biran önce seçime gidilmesi gerektiğine inanıyoruz. Onun için derhal seçim, hemen seçim diyoruz” dedi. 


ÜNSAL: “AKP SEÇİMDEN DE KAÇIYOR”
CHP Ankara Milletvekili Servet Ünsal, AK Parti’nin seçimden kaçtığını söyledi. Milletvekili Ünsal; “ Ülke artık yönetilmiyor, ülke AKP ve küçük ortağıyla birlikte artık savruluyor. En küçük işletmesinden en üst düzeyde sahaya kadar artık toplumla halkla hiçbir ilişkileri kalmadı bu yönetimin. Artık parlamentoya bile devam etmiyorlar, bir tane iki tane milletvekilleri geliyor.  Halkın içine çıkacak yüzleri yok ama tüm bunlara rağmen yolsuzluk, hale ülkeyi soymaya hızla devam ediyorlar. Halkımız bu kötü gidişe artık son verecek. Bizler hep söylüyoruz parlamenter sistemi getirmek istiyoruz.  Bir seçimle bu AKP ve MHP ittifakını halk tarihe gömecek. Cumhuriyet tarihinin hiçbir döneminde bu kadar halkımız perişan olmamıştı, ülke kadar kötü bir hale geldiği hemen seçim yapılması lazım. AKP seçimden de kaçıyor. Biz buradan tekrar diyoruz geliyor gelmekte olan diyoruz ve hemen seçime gidilmeli. Çok ciddi çözümler bulabilecek bir siyasi iktidar geliyor gelmekte olan diyoruz” diye konuştu. 


“KIŞIN YAPILAN ZAMLAR HAZİRAN’DA YAPILMAYA BAŞLANDI”
CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, elektriğe ve doğalgaza gelen zamlara tepki göstererek, kış aylarında yapılması gereken zamların artık Haziran ayında yapılmaya başlandığını ifade etti. Gürer; “Yaz ayına geldik elektriğe ve doğalgaza zam geldi. Normal koşullarda kış gelirken yapılan zamları bu sefer Haziran ayının başında yaptılar. İnsanlar geçim sıkıntısı çekerken, köylerde vatandaş kömür yerine tezek yakmaya başlıyorlar. Köylerde ahırlar boşalmış, mezbaha nelerde kan yerine artık süt akmaya başlamış. Ülkede işsizlik almış başını gidiyor, günlük zam geliyor, bizlerde CHP olarak vatandaşlarımıza giderek iktidara geldiğimizde neler yapabileceğimizi anlatıyoruz. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun dediği gibi hiçbir çocuk yatağına girmeyecek. Her yıl hasat öncesi açıklanan hububat taban fiyatı, geçtiğimiz yıl 17 Mayıs’ta açıklanan hububat fiyatı Haziran ayına girdik ne hikmetse daha açıklanmadı. Çiftçi tüccara mahkûm ediliyor. Buğdayda bu yıl verim kaybı var, bununda nedeni ise artan girdi fiyatları ve gelen zamlar sonrası çiftçiler buğdaylarına taban ve üst gübrelerini atamadığından dolayı gezdiğimiz her yerde rekolte kaybı olacağı halle kamuoyuna yanlış bilgi veriyorlar, açığımız olmayacak diyorlar. Bilindiği gibi Bor şeker fabrikası da özelleştirilen şeker fabrikalarından biridir. Türkiye’de şeker açığı yok, 21 üründe arz açığımız var, arz açığı olan ürünler içinde yem ve gübrede dâhil üreticiye verilen girdi maliyetlerinin düşmesi gerekenlerde yurt dışından ithal ediliyor ama Türkiye’nin şeker açığı yok. Geçtiğimiz yıl 19 milyon 500 bin ton şeker pancarı üretildi fabrikalara teslim edildi, 2 milyon 900 bin ton şeker elde edilir. Türkiye’nin tüketimi bu kadar, şekerde büyük bir vurgun tezgâhlanıyor, yurt dışından 400 bin ton şekeri kim getirecek, şekerde büyük bir vurgun var. Siyasi iktidarı uyardık bir kez daha uyarıyoruz şeker vatandır satılamaz dedik, CHP İktidarında şeker fabrikalarını yeniden kamulaştıracağız ve şeker üzerinde oynana oyunları da sürekli deşifre edeceğiz" şeklinde konuştu. 
 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.