Hava Durumu

ANALİZ NİĞDE’ye eski Bakan Gönen’den övgü dolu sözler

Kent Türk Televizyonu ve Medya Haber ortaklığında yayın hayatına başlayan, deneyimli gazeteciler Küresel Gazeteciler Konseyi Niğde İl Temsilcisi Şerife Türkeş ve Anadolu Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kazım Karakaya’nın hazırlayıp sunduğu ANALİZ NİĞDE’de  Niğde’de gündeme getirilmesi gereken konular ele alınıyor.

Haber Giriş Tarihi: 03.06.2022 14:37
Haber Güncellenme Tarihi: 03.06.2022 14:53
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
ANALİZ NİĞDE’ye eski Bakan Gönen’den övgü dolu sözler

İlk programda masaya yatırdıkları birçok önemli konuyu yorumlayan, eleştiren ve çözüm önerileri de sunan Türkeş ve Karakaya’nın programını takip eden  Eski Devlet Bakanı, 17. ve 20. Dönem Niğde Milletvekili Akın Gönen dikkatle izlediği progamla ilgili görüşlerini bildirdi.


Gönen yaptığı açıklamada; "Proğramı dikkatle ve zevkle izledim çok dikkatle problemlere çözüm odaklı amaçla yaklaşılmış ve aksayan hususlar seviyelice irdelendi.Sorunlarla ve sorularla ilgili cevaplar umarım çözümleri ve hizmet akışını hızlandırır.


Önerilerde güzel ancak başarı şansının yüksek olması için katılımcıların yatırımlar konusunda arzulu ve inançlı olmaları elzemdir.İlin kalkınması için hava ulaşımının gerekli olduguna inanmayan ve bunu tv. ve yerel basında açıkca ifade eden bir oda başkanının bırakın katkı yapmayı yatırıma açıkca zarar verdigi ve zarar vermeye devam edecegi gerçeğide gözden kaçırılmamalıdır.


Proğramda ilimizin iki organize sanayi bölgelerine sanayi yatırımları gelmesinin faidesinden bahsedilmeside beni çok mutlu etti.Çünkü Bor Organize sanayi bölgesini bakanlıgım döneminde 1992 ben proğrsma koydurdum ödenegini yollayıp hızla tamamlanıp ilimiz kalkınmasının hizmetine sunmuştum.Ayrıca Devlet yatırım desteklerinin en yükseginin verilmesini temin etmiştim.Niğde Organize Sanayi Bölgeside daha eskidir,ancak 1997 en yüksek devlet destegimiz ile yatırım patlaması yapmıştı.


Sanayi gelişimi bu altyapı ve üst yapı avantajları sağlanır ve yöre rekabet üstünlügü kazanırsa yatırımcı ve semaye gelecegi ekonomi biliminin degişmez kuralıdır.


Hava ulaşımı eksikligimiz şu ortamda rekabet gücümüzü zayıflatmaktadır ve çözümü elzemdir.


Ayrıca bir süredir yapılacagı söylenen ve ilgili bakanlıklarca da onaylandıgı müjdelenen iki yeni organize sanayi bölgesinede ödenekleri gelir yapım başlar ve tamamlanırsa gelişimimiz daha ivme kazanır.


Güzel düzenlemiş programın hayırlara vesile olmasını ve başarılar dilerim" diye konuştu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.