Hava Durumu

Ali Babacan Niğde'den iktidarı eleştirdi

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimler kapsamında il ziyaretlerine devam ediyor. Niğde'ye gelen Babacan, bir otelde düzenlediği basın toplantısında iktidara yüklendi.

Haber Giriş Tarihi: 08.01.2024 14:22
Haber Güncellenme Tarihi: 08.01.2024 14:22
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Ali Babacan Niğde'den iktidarı eleştirdi

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 31 Mart yerel seçimleri kapsamında il ziyaretlerine devam ediyor. Niğde'de partilerle bir araya gelen Babacan, DEVA Partisi Niğde Belediye Başkan adayı olarak Ümit Güngör’ü de açıkladı.

Kur Korumalı Mevduat’a ilişkin Merkez Bankası’nın uyguladığı politikaları eleştirerek sözlerine başlayan Babacan, “Kur farkını para basarak ödüyor. Merkez Bankası’nın sadece seçimden bu yana bastığı para 800 milyarı geçti. Para basınca ne oluyor? Herkesin cebindeki paranın değerini düşüyor mu? Emeklimizin, işçimizin maaşının değeri düşüyor mu? Düşüyor. 85 milyonun cebindekinden alıp bir toplayıp zaten parası olan insanlara ödüyorlar. Buna da ekonomi diyorlar” dedi. Seçimden sonra yapılan vergi artışlarına da değinen Babacan, “ÖTV’yi defalarca artırdılar, KDV’yi yüzde 18’den 20’ye çıkardılar. Bebek bezindeki KDV’yi yüzde 8’den 20’ye çıkardılar. Akıl alacak gibi değil. Bu millet bu kadar hızlı yoksullaşmayı daha önce hiçbir zaman yaşamamıştı” ifadelerini kullandı.

ADALET BAKANI YARDIMCISINA TEPKİ

Babacan, geçtiğimiz günlerde Adalet Bakan Yardımcısı Ramazan Can’ın Adalet Akademisi programında Adalet Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavı mülakatına ilişkin cep telefonuna gelen mesajların kamuyounda paylaşılmasına ilişkin görüntüleri hatırlattı. Babacan, Ramazan Can'a şu tepkiyi gösterdi: 

"Bu iktidarın hali hiç iyi değil. Geçen gün basında görmüşsünüzdür. Ne oluyor? Meclis’te bir bakan yardımcısı, telefonunu açmış, şöyle telefonunu karıştırıyor. Telefonun içerisinde torpil listesi var. Ona torpil, buna torpil, karıştırdıkça torpil. Gazeteciler de onu çekmiş mi, akşam haberlere de düştü mü? Üstelik, telefonunda torpil listesi olan insan, bakan yardımcısı. Sözüm ona adalet dağıtması gereken bir kurumda bakan yardımcısı...Nereden nereye? Hey yavrum hey. Adalet dağıtmaktan sorumlu olan kurumda bakan yardımcısı olacaksın, ondan sonra millete nasıl torpil dağıtacağının listesini karıştıracaksın. Bu, koskoca bir torpil ve kayırma şebekesinin basına yansıyan sadece küçük bir örneği arkadaşlar.

31 Mart 2024 yerel seçimleri hakkında da konuşan Babacan, “Kapı kapı dolaşacağız. Deva belediyeciliğini anlatacağız. Bu seçim aynı zamanda iktidara bir uyarı anlamına geliyor... ‘Aklını başına al’ deme seçimidir. Bu seçim merkezi hükümete bir sarı kart gösterme seçimidir. Hep beraber bu sarı kartı iktidara göstereceğiz” dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.