Hava Durumu

Akın Gönen: Niğde hızlı tren geçmeyecek tek il durumuna dilerim düşmez

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Kayseri Ankara Hızlı Tren Projesi'nin yatırım programına alındığını duyurdu. Eski Devlet Bakanı ve 2 dönem Niğde Milletvekili olarak görev yapan Akın Gönen, hızlı tren konusunda Niğde'ye dair endişelerini dile getirdi.

Haber Giriş Tarihi: 31.01.2022 11:44
Haber Güncellenme Tarihi: 31.01.2022 11:44
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Akın Gönen: Niğde hızlı tren geçmeyecek tek il durumuna dilerim düşmez

Akın Gönen: “Niğde hızlı tren geçmeyecek tek il durumuna dilerim düşmez.”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından, 24 Aralık 2021 tarihinde alınan kararla Kayseri Ankara Hızlı Tren Projesi'nin yatırım programına alındığını duyurulmuştu. Konuya dair değerlendirmelerde bulunan Eski Devlet Bakanı ve 17. ve 20. dönem Niğde Milletvekili Akın Gönen Kapadokya'ya komşu iller arasında hızlı trenin geçmeyecek tek ilin Niğde olmamasını diledi.

Gönen açıklamalarında: "24 Aralık 2021, yılın son haftası, Ulaştırma Ve Altyapı Bakanlığı’nın 2020 E01-1533961 no’lu kararı ile Kayseri-Ankara Hızlı Tren Projesi’nin yatırım programına alındığı duyurusunu öğrendik. Daha önce 2007 yılında Turizm Bakanlığı Kapadokya Turizm Gelişim Bölgesi ilanında, bir Kapadokya ili olan Niğde bu listede yoktu ve sonuçta devlet desteğinden yararlanma imkânı bulamamıştı.

Şimdi yılın son haftası açıklanan bu kararla da, yine Niğde, hızlı tren yapım projesinde KOP ve Kapadokya komşu illeri arasında hızlı tren geçmeyecek tek “il merkezi” durumuna dilerim düşmez. Başarı dileklerimle hayırlı yıllar dilerim.”

Eski Devlet Bakanı Akın Gönen 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.