Hava Durumu

Akaryakıta yeni zamlar yolda!..

Geçen hafta cuma günü 84,48 dolardan kapanan Brent petrolün varil fiyatı, bu hafta geçen haftaya göre yüzde 5,2 artış göstererek 88,92 dolar seviyesinden kapandı. Böylece, brent petrolün varil fiyatı geçen yıl kasım ayından bu yana en yüksek seviyeyi görmüş oldu.

Haber Giriş Tarihi: 02.09.2023 11:58
Haber Güncellenme Tarihi: 02.09.2023 11:58
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Akaryakıta yeni zamlar yolda!..

Batı Teksas türü ham petrolün varili ise geçen haftaki kapanışa göre yüzde 7,7 artarak haftayı 86,05 dolar seviyesinde kapattı. Uzmanlar bu gelişme önümüzdeki günlerde akaryakıt fiyatlarına zam olarak yansıyabileceğini söyledi.

Rusya Başbakan Yardımcısı Aleksandr Novak, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yaptığı  toplantı sonrası açıklamasında, OPEC+ grubunun yeni bir arz kesintisi anlaşması yapmaya hazırlandığını duyurdu.

Suudi Arabistan ile Rusya'nın gönüllü petrol üretimi kesintisine Ekim ayında da devam edeceğine yönelik endişeler, petrol fiyatlarını yükseltti. Suudi Arabistan, Temmuz ayında başladığı ve Ağustos ayında uzattığı günlük 1 milyon varil kesinti uygulamasının süresini Eylül ayını kapsayacak şekilde uzatmıştı.

Ağustos’ta ayında petrol ihracatını günlük 500 bin varil seviyesinde azaltan Rusya, petrol ihracatını gönüllü olarak azaltmaya devam edeceğini, bu doğrultuda Eylül ayında petrol arzında günlük 300 bin varillik kesintiye gidileceğini duyurmuştu.

Benzine Zam Geldi! 3 Temmuz 2023 Benzin Fiyatları - Son Dakika

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.