Hava Durumu

AK PARTİ'DEN MAAŞ ARTIŞI AÇIKLAMASI ''YÜZDE 40 DOKUNUŞ OLACAK''

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Temmuz ayında emekli maaşlarına yapılacak zamla ilgili "Yüzde 40 seviyelerinde olacağını düşünüyorum" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 23.06.2022 10:44
Haber Güncellenme Tarihi: 23.06.2022 10:44
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
AK PARTİ'DEN MAAŞ ARTIŞI AÇIKLAMASI ''YÜZDE 40 DOKUNUŞ OLACAK''

Temmuz ayında memur ve emekli maaşlarına yapılması umulan zama dair bekleyişler sürerken, milyonların gözü yapılacak olan ara zama kitlenmiş durumda.

Bir TV kanalında yayınlanan programda gazetecilerin sorularını yanıtlayan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, memur ve emekli maaşlarına yapılacak zammı değerlendirdi.

"YÜZDE 40 CİVARINDA BİR ARTIŞ OLABİLİR''

Emeklilerin ve çalışanların alım güçlerini yukarıya çekerek enflasyona ezdirmeyeceklerini belirten Kurtulmuş, "İlgili kurumlarımız tüm mesailerini veriyorlar. Vatandaşlarımız da hayat pahalılığına maruz kalıyor. Vatandaşımızın gelir seviyesinin artırılması için çalışılıyor. Önümüzde güncel konulardan biri de Temmuz ayıyla birlikte emeklilerimizin, çalışanlarımızın alım güçlerini daha yukarı çıkmak için yüzde 40'lara yakın bir dokunuş burada gerçekleştirilecek." dedi.

TEMMUZ AYINDA YAPILMASI BEKLENEN ZAM ASGARİ ÜCRETLİYE DEĞİL

Kurtulmuş'un memur ve emeklilere yapılacak zam oranına dair açıklamaları asgari ücrete Temmuz ayında yüzde 40 civarında bir zam yapılacağı olarak algılanınca, Kurtulmuş, "Bunu düzeltmek lazım. Memur ve emekli çalışanlarına dair yaklaşık yüzde 40 civarında biraz aşağı olur biraz yukarı olur, bir iyileştirme yapılabilir Temmuz'da. Asgari ücretliyle ilgili olarak ise bakanlığın önünde farklı seçenekler var. Bunlardan birisine karar verilir ve sonunda o uygulanır.  O konuda aman yurttaşlarımız kesin bir beklenti içerisine girmesin. Konuyu yanlış anlayan arkadaşlarımızın düzeltmesini istirham ederim. Yanlış bir algı oluşturmak istemeyiz." diyerek konuya açıklık getirdi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.