Hava Durumu

AGD'den İsrail protestosu !

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Niğde Şubesi üyeleri İsrail'in Mescid-i Aksa protestosunu kınadı.

Haber Giriş Tarihi: 07.04.2023 13:31
Haber Güncellenme Tarihi: 07.04.2023 13:31
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
AGD'den İsrail protestosu !

Bugün öğle saatlerinde Niğde Ömer Halisdemir Meydanında yapılan basın açıklamasına Anadolu Gençlik Derneği (AGD) üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Anadolu Gençlik Derneği adına açıklamayı Niğde Şube Başkanı Ahmet Özkul gerçekleştirdi.

"Mescidi Aksa terörist İsrail'in işgali altında" 

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Niğde Şube Başkanı Ahmet Özkul, “Her Ramazan ayında olduğu gibi Kudüs’te Mescid-i Aksa’ya ve ibadet eden kardeşlerimize düzenlenen saldırı bir kere daha ve umuyoruz ki son bir defa sinir uçlarımıza dokundu” şeklinde yaptığı konuşmasını şöyle sürdürdü; 

“İlk kıblemiz Mescid-i Aksa 1948 yılından beri terörist İsrail’in işgali altındadır. Bu işgal ve zulümler ile, 1948 yılından beri; Müslümanların izzeti işgal altındadır! Müslümanların namusu işgal altındadır! Müslümanların özgürlüğü işgal altındadır! Mescid-i Aksa, İsra Suresinde buyrulduğu üzere “çevresi mübarek kılınan” kutlu bir mekandır. Mescid-i Aksa ümmetin göz bebeğidir. İlk kıblegahımız Mescid-i Aksa; uluslararası camiada meşruiyeti olan ve devlet olarak tanınan, fakat gerçekte bir terör örgütü olan İsrail’in saldırılarıyla, entrikalarıyla işgal altındadır. Tüm kalbimizle şuna inanıyoruz ki Kudüs Müslümanların en çetin imtihanıdır. Mescid-i Aksa’nın işgal altına olması sadece Filistinlilerin bir meselesi değildir. Kudüs’ün işgal altına olması Araplarla İsrail arasında bir mesele değildir. Mescid-i Aksa da, Kudüs de, Filistin toprakları da tüm ümmetin meselesidir. Filistin’e, İslam coğrafyasının tam kalbine bir hançer gibi saplanan İsrail bölgede yaşanan kaosun, terör olaylarının, iç savaşların ve işgallerin yegâne sebebidir”

Biz biliyoruz ki bugün Siyonizm’in her türlü fesadı yeryüzüne yayabiliyor oluşu onların gücünden değil Müslümanların parçalanmışlığından kaynaklanmaktadır. Evet, terör örgütü İsrail’in Kudüs’ten ve işgal ettiği topraklardan sökülüp atılacağı günler çok yakındır. Ancak bize düşen daha somut adımlar atmaktır. İbadet ederken terörist İsrail’in askerleri tarafından silah darbeleriyle zulme uğrayan Müslüman kardeşini gördüğü halde harekete geçmeyen, Mescid-i Aksa’ya postallarıyla girip mahremimizi çiğneyen İsrail teröristlerini görüp de öfke duymayan, Başörtüsü çekilerek camiden sürüklenerek çıkartılan Müslüman kardeşimizin çığlıklarını duyduğu halde tüm Müslüman ülkelerigöreve çağırmayan bir insanimanını ve vicdanını sorgulamalıdır. 

Ey Müslüman devletler, ey Müslüman yöneticiler, size çağrımızdır: Emperyalizmle ve siyonist İsrail ile olan bağlarınızı derhal kesin ve zulme uğrayan Müslüman kardeşleriniz için seferber olun! Siyonist İsrail, Filistin’de yaptığı her tecavüzün, küstahlığın, şımarıklığın karşılığını mutlaka alacaktır.Siyonist İsrail’in her attığı adımı takip edeceğiz ve anında gereken tepkiyi göstereceğiz. Filistin’e sahip çıkma, Kudüs’e sahip çıkma, Mescid-i Aksa’ya sahip çıkma söz konusu olduğunda konjonktüre, dengelere, küresel güçlere vesaire bakmayacağımızı herkes bilmelidir. Kudüs, bugünün Müslüman’ının yeryüzünde olup bitenler karşısında nerede durduğunun, kimlerle olduğunun ve neye hizmet ettiğinin en önemli göstergesidir. Siyonist İsrail’e karşı birlik çağrımız, tepkilerimiz, açıklamalarımız harekete geçmesi gereken herkes harekete geçinceye kadar devam edecektir. Tekrar söylüyoruz: Mescid-i Aksa ilk kıblemizdir, onurumuzdur. Kudüs Müslümanlarındır, Müslümanların kalacaktır. İsrail işgalcidir ve Filistin’de bir karış toprağı yoktur. Kimse bizden işgalci İsrail’in varlığına alışmamızı beklemesin. Kimse bizden haksızlıklar karşısında susmamızı beklemesin. Zafer İslam’ındır, zafer yakındır” dedi. 

Niğde Ömer Halisdemir Meydanında yapılan basın açıklaması, okunan şiirin ve hep birlikte edilen duaların ardından son buldu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.